Ndeshja e fundit
Datum Sht., 08. Gus. 2015 Beginn 17:00
Vllaznia
Vllaznia
0:1 Tirana
Tirana

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ske 30 63
2 Kuk 30 62
3 Tir 30 60
4 Par 30 59
5 Lac 30 54
6 Vll 30 36
7 Fla 30 34
8 Teu 30 26
9 Apo 30 19
10 ELB 30 13

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot104
mod_vvisit_counterDje932
mod_vvisit_counterKete jave104
mod_vvisit_counterTe gjitha2395757

Kemi 6 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

Kampionati i femrave

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia 18 52
2 Kinostudio 18 46
3 Tirana AS 18 41
4 Juban Danja 18 39
5 The Door 17 25
6 Shkendina 18 23
7 Dajti 18 17
8 Apolonia 17 13
9 Dardania 18 2
9 FC Kamza 18 2

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia e pafat. Mund 1-2 nga Tirana por kuqeblutë bindin

Shtyp pdf

Vllaznia e pafat sërish. Ndaj Tiranës ishte shumë pranë marrjes së pikës, pse jo edhe të fitores megjithatë nuk ia ka dalë dot. Ajo është mundur me rezultatin 2-1 nga bardheblutë në një ndeshje me shumë emocione. Kuqeblutë e kanë nisur takimin me shumë mungesa dhe për rrjedhojë në fushë janë disa futbollistë të rinj, duke filluar nga portieri 17 vjeçar Sherri. Megjithatë kjo nuk ndikoi në fushën e lojës. Madje, sulmuesi Erald Çinari në minutën e 33-të do të shënonte një supergol me një gjuajtje të fortë nga jashtë zone.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 fitore 1-0 ndaj Tiranës, Vllaznia U-17 humbet 1-2

Shtyp pdf

E diela që lamë pas nuk ka dhuruar vetëm sfidën e ekipeve të para në mes Tiranës dhe Vllaznisë. Në kryeqytet janë ndeshur dhe ekipet e Akademisë Vllaznia me ato të Tiranës. Djemtë e U-19 kanë zhvilluar një ndeshje të mirë dhe kanë arritur të fitojnë me rezultatin 1-0 ndaj bardhebluve. Ata kanë patur shumë raste shënimi edhe në pjesën e parë të ndeshjes, por goli I fitores është shënuar vetëm në pjesën e dytë me anë të Uendi Vecajt, pikërisht në minutën e 65-të të takimit. Me këtë trepikësh, skuadra e drejtuar nga trajnerët Amarildo Belisha dhe David Lleshi është ngjitur në kuotën e 58 pikëve duke mbajtur vendin e dytë në renditje sepse në vend të parë vazhdon të jetë Shkëndia e Tiranës e cila këtë javë fitoi vetëm në minutën e 90-të ndaj Skënderbeut.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra shpallet kampione. Festa e titullit pas dy javësh

Shtyp pdf

Ndonëse duhen edhe dy javë të tjera për t'u mbyllur kampionati i gjashtë i futbollit të femrave në vendin tonë, Vllaznia është zyrtarisht kampione e Shqipërisë për sezonin 2014-15. Ka ndodhur kështu pas fitores së djeshme 8-0 ndaj Shkëndisë së Durrësit, fitore me të cilën vajzat shkodrane kanë ruajtur diferencën prej tetë pikësh me skuadrën e vendit të dytë- Kukësin dhe për këtë arsye, ato janë kampione ndonëse medaljet dhe kupën e vendit të parë do t'i marrin pas dy javësh në ndeshjen me Elbasanin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Zmijani: Do tentojmë të marrim pikë nesër ndaj Tiranës në "Qemal Stafa"

Shtyp pdf

Vllaznia ndonëse me shumë mungesa, do të tentojë të marrë pikë nesër në ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë në kryeqytet ndaj Tiranës. Kjo është deklarata e bërë pak minuta më parë nga ana e trajnerit të saj Luan Zmijani, pikërisht në konferencën për shtyp të pragndeshjes. Ajo është zhvilluar në ambjentet e stadiumit pasi seanca e fundit stërvitore është zhvilluar pikërisht në tapetin e gjelbër të tij.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al