Hyrje Akademia

Akademia

Vllazni fiton 4-1 ndaj Partizanit dhe merr kreun. Humb Vllaznia U17

Janë luajtur në kryeqytet sot ndeshjet e prapambetura të kampionatve të moshave në mes ekipeve të Partizanit dhe Vllaznisë. Spikat takimi i 19 vjeçarëve ku ekipi ynë ka fituar me rezultatin 4-1 duke u ngjitur kësisoj në krye të...

Akademia Vllaznia, rezultatet e javës në kampionatet e Ligës Amatore

Fundjavën që lamë pas janë luajtur ndeshjet e rradhës të kampionateve të Ligës Amatore për Zonën e Veriut, në të cilin marrin pjesë edhe ekipet e Akademisë Vllaznisë. Rezultatet e arritura prej tyre kanë qenë shumë pozitive. Kështu, ekipi...

Vllaznia U19 fiton thellë ndaj Internacional, humbet Vllaznia U17

Vllaznia U19 merr nje tjeter fitore ne kampionat, madje kete here me goleade ndaj Internacional te cilin e ka mundur ne shifrat e thella 5-0. Në ndeshjen e luajtur në "Reshit Rusi" , kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Luan...

Franko Fusha

Emri: Franko Mbiemri: Fushaj Datëlindja: 27.11.2002 Gjatësia: 1.50 m Pesha: 35 kg

Eugen Palali

Emri: Eugen Mbiemri: Palali Datëlindja: 11.01.2003 Gjatësia: 1.44 m Pesha: 37 kg

Andrea Marku

Emri: Andrea Mbiemri: Marku Daëlindja: 05.07.2003 Gjatësia: 1.38 m Pesha:30 kg

Alvaro Mujaxhi

Emri: Alvaro Mbiemri: Mujaxhi Datëlindja: 21.1.2003 Gjatësia: 1.32 m Pesha: 29 kg

Roberto Miri

Emri: Roberto Mbiemri: Miri Datëlindja: 16.03.2002 Gjatësia: Pesha:

STRUKTURA E AKADEMISE “VLLAZNIA”

Akademia konsiderohet një nga pikat më të forta të klubit të futbollit “Vllaznia”. Kjo ngaqë Shkodra gjithmonë është shquar për nxjerrjen e elementëve cilësorë të cilët kanë mbushur ekipin e parë të Vllaznisë por edhe ekipet kombëtare. Këtë sezon,...