Vllaznia femra fiton edhe kupën e minifutbollit

Vllaznia e femrave është shpallur fituese e të parës kupës minifutbollit të organizuar nga FSHF. Në ndeshjen finale të luajtur pasditen e sotme në kompleksin sportiv "Lici" ajo ka fituar me rezultatin e thellë 10-1 ndaj Tirana AS.Ndeshja është...

Vllaznia- Tirana, finalja e sotme e kupës së minifutbollit për femra

Finalja e të parës kupë të minifutbollit në futbollin e femrave që organizohet nga FSHF do të diskutohet në mes Vllaznisë dhe Tirana AS. Vllaznia ka mundur në gjysmëfinale ekipin e "Juban Danjes" ndërkohë që në gjysmëfinalen tjetër Tirana...

Vllaznia fiton miqësoren me Mitrovicën

Kampionia e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës në futboll për femra kanë zhvilluar dje një ndeshje miqësore në mes tyre, ndeshje kjo që është luajtur në qytetin e Ulqinit, pikërisht aty ku ekipi kosovar është duke zhvilluar fazën përgatitore...

FSHF kupë minifutbolli për femrat, Vllaznia synon edhe fitimin e saj

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që për herë të parë të organizojë një aktivitet të ri për futbollin e femrave. Bëhet fjalë për një kupë të futbollit "5x5". Kjo është bërë me qëllim rritjen e numrit të ndeshjeve...

Megi Doçi golashënuesja më e mirë në botë edhe për vitin 2019

Viti 2020 ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për futbollisten e Vllaznisë dhe të kombëtares shqiptare, Medi Doçi. Për të dytin vit me rradhë ajo është renditur si golashënuesja më e mirë në botë.Ajo ka shënuar...

Vllaznia femra, tjetër fitore me goleadë

Tjetër fitore dhe sërish me goleadë për ekipin e Vllaznisë së femrave. Ai ka luajtur sot në Maliq ndaj skuadrës vendase të cilën e ka mundur me rezultatin e thellë 10-0. Diferencat në mes dy ekipeve kuptohet që janë...

Vllaznia femra merr një tjetër fitore të thellë në kampionat, mund 13-0 Dajtin

Tjeter fitore per Vllaznine e femrave dhe pas ndeshjeve te gjashta te kampionatit, ajo duket se po afrohet gjithnje e me afer me titullin kampion. Kjo ngaqe diferenca me Apolonine e vendit te dyte tashme ka shkuar ne pese...

Vllaznia femra merr edhe fitoren e katërt rradhazi në kampionat

Kater ndeshje, kater fitore per Vllaznine e femrave. Pasditen e djeshme ajo ka arritur te fitoje edhe ndaj Juban Danjes me rezultatin 5-0, ne derbin shkodran qe eshte luajtur ne kompleksin sportiv "Zmijani".Duhet thene se ne pjesen e pare...