Megi Doçi golashënuesja më e mirë në botë edhe për vitin 2019

Viti 2020 ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për futbollisten e Vllaznisë dhe të kombëtares shqiptare, Medi Doçi. Për të dytin vit me rradhë ajo është renditur si golashënuesja më e mirë në botë.Ajo ka shënuar...

Shqipëria mund 2-0 Qipron. Në fushë 6 futbolliste të Vllaznisë

Kombëtarja shqiptare e femrave ka luajtur ditën e sotme ndeshjen e radhës eliminatore për UEFA Women’s Euro 2021 që do të zhvillohet në Angli. Vajzat kuqezi kishin përballë Qipron, me ndeshjen që është luajtur në Larnaka pa praninë e...

Vllaznia femra fiton edhe kupën e minifutbollit

Vllaznia e femrave është shpallur fituese e të parës kupës minifutbollit të organizuar nga FSHF. Në ndeshjen finale të luajtur pasditen e sotme në kompleksin sportiv "Lici" ajo ka fituar me rezultatin e thellë 10-1 ndaj Tirana AS.Ndeshja është...

Vllaznia fiton miqësoren me Mitrovicën

Kampionia e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës në futboll për femra kanë zhvilluar dje një ndeshje miqësore në mes tyre, ndeshje kjo që është luajtur në qytetin e Ulqinit, pikërisht aty ku ekipi kosovar është duke zhvilluar fazën përgatitore...

FSHF kupë minifutbolli për femrat, Vllaznia synon edhe fitimin e saj

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që për herë të parë të organizojë një aktivitet të ri për futbollin e femrave. Bëhet fjalë për një kupë të futbollit "5x5". Kjo është bërë me qëllim rritjen e numrit të ndeshjeve...

Vllaznia femra merr edhe fitoren e katërt rradhazi në kampionat

Kater ndeshje, kater fitore per Vllaznine e femrave. Pasditen e djeshme ajo ka arritur te fitoje edhe ndaj Juban Danjes me rezultatin 5-0, ne derbin shkodran qe eshte luajtur ne kompleksin sportiv "Zmijani".Duhet thene se ne pjesen e pare...

Vllaznia- Tirana, finalja e sotme e kupës së minifutbollit për femra

Finalja e të parës kupë të minifutbollit në futbollin e femrave që organizohet nga FSHF do të diskutohet në mes Vllaznisë dhe Tirana AS. Vllaznia ka mundur në gjysmëfinale ekipin e "Juban Danjes" ndërkohë që në gjysmëfinalen tjetër Tirana...

Kombëtarja e femrave niset drejt Qipros, 7 lojtare të Vllaznisë pjesë e saj

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave ka filluar ditën e premte grumbullimin për ndeshjen kualifikuese me Qipron. Kjo është ndeshja e pestë e vajzave kuqezi në eliminatoret për UEFA Women’s Euro 2021, me Shqipërinë që ndodhet në grupin E...

Vllaznia femra, tjetër fitore me goleadë

Tjetër fitore dhe sërish me goleadë për ekipin e Vllaznisë së femrave. Ai ka luajtur sot në Maliq ndaj skuadrës vendase të cilën e ka mundur me rezultatin e thellë 10-0. Diferencat në mes dy ekipeve kuptohet që janë...

Vllaznia femra merr një tjetër fitore të thellë në kampionat, mund 13-0 Dajtin

Tjeter fitore per Vllaznine e femrave dhe pas ndeshjeve te gjashta te kampionatit, ajo duket se po afrohet gjithnje e me afer me titullin kampion. Kjo ngaqe diferenca me Apolonine e vendit te dyte tashme ka shkuar ne pese...