Hyrje Featured

Featured

Featured posts

Vllaznia U15 shpallet kampione e Ligës Amatore për sezonin 2018-2019

Vllaznia U15 ka fituar 1-0 ndeshjen finale të kampionatit dhe është shpallur kampione për Ligën Amatore në Zonën e Shkodrës. Finalja e luajtur pasditen e djeshme ka dhuruar shumë emocione e rivalitet por në fund ka fituar ekipi kuqeblu...

Vllaznia U19 nuk ia del për trofeun e tretë. Mundet në finale nga Shkëndia

Vllaznia U19 nuk ia ka dale te shpallet kampione e Shqiperise per te tretin vit me rradhe. Ajo eshte mundur 1-2 nga Shkendia e Tiranes ne finalen e luajtur mesditen e se dieles ne stadiumin "Niko Dovana" te Durresit....

Për familjen “Vllaznia”…

Ashtu si të gjithë, edhe ne jemi të trishtuar që kemi humbur ndeshjen finale kundër Bylis. Kishte shumë faktorë pse, por më e rëndësishmja është se javët e fundit i hapen sytë çdo ëndërrimtari. Ne e ndërtuam këtë ekip...

Vllaznia s’ arrin të shpallet kampione, humbet finalen ndaj Bylis

Vllaznia nuk ia ka dalë të shpallet kampione e kategorisë së parë për sezonin 2018-2019. Ajo është mundur 1-3 në finale nga Bylis. Takimi është luajtur në stadiumin "Niko Dovana" të Durresit dhe padyshim që ka qenë i rëndësishëm...

Finalja Vllaznia- Bylis të enjten në Durrës. Kuqeblutë duan kupën

Tashmë gjithçka është vendosur: Finalja e kategorisë së parë, ajo në mes Vllaznisë dhe Bylisit, do të luhet ditën e enjte në orën 16.00 në stadiumin "Niko Dovana" të Durrësit. Padyshim që ekipi kuqeblu ka kohë që e pret...

Goli i Radovanit dërgon Vllaznia U19 në finale të kampionatit

Vllaznia U19 fiton edhe një tjetër ndeshje, kalon edhe një tjetër kundërshtar dhe tashme eshte vetem 90 minuta larg fitimit të titullit kampion. Ajo e ka kaluar edhe nje tjeter pengese dhe gjerat jane ne rrugen e duhur.Ne ndeshjen...

Vllaznia mund edhe Erzenin dhe kurorëzohet si kampione e Grupit A

Kuqeblutë e Vllaznisë e kanë mbyllur me fitore fazën e tretë të kampionatit. Ato kanë mundur në "Loro Boriçi" Erzenin me rezultatin 1-0. Një fitore e ardhur falë golit të shënuar nga Gurishta në fundin e pjesës së parë....

Vllaznia U19 grumbullohet para gjysmëfinales ndaj Flamurtarit

Nesër në orën 10.00 do të zhvillohet në Kamëz ndeshja gjysmëfinale e kampionatit kombëtar të të rinjve, ajo në mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Në kampin shkodran janë në përgatitjet e fundit për këtë takim dhe çdo gjë po shkon...

Kuqeblutë gati për sfidën me Erzenin

Të shtunën ekipin i Vllaznisë do të zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës së tretë të kampionatit, atë ndaj Erzenit. Takimi do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi" në orën 16.00 dhe sigurisht që skuadra jonë do të kërkojë...

Vllaznia në përgatitje për ta mbyllur me fitore fazën e tretë të kampionatit

Faza e tretë e kampionatit të kategorisë së parë do të mbyllet ditën e shtunë dhe në Shkodër Vllaznia do të luajë sfidën ndaj Erzenit. Me skuadrën që rivalizoi gjatë gjithë kohës, ajo do të luajë në stadiumin "Loro...