KOMUNIKATË PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT VLLAZNIA

Ditën e sotme në median e shkruar është botuar një lajm sipas të cilit Klubi Vllaznia ka paditur dhe hedhur në gjyq Klubin e Bylisit, pikërisht për shkak të çështjes së futbollistit Eridon Qardaku. KF Vllaznia sqaron mediat dhe të...

Vllaznia fiton me pëmbysje. Golat e Nikajt dhe Xhahysës mundin Internacional

Vllaznia U19 e ka nisur me fitore vitin 2020. Pasditen e sotme është zhvilluar një ndeshje e prapambetur nga viti i kaluar, pikërisht ajo ndaj Internacional, ndeshje kjo që u pat ndërprerë për shkak të kushteve atmosferike. Përballë këtij...

Megi Doçi golashënuesja më e mirë në botë edhe për vitin 2019

Viti 2020 ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për futbollisten e Vllaznisë dhe të kombëtares shqiptare, Medi Doçi. Për të dytin vit me rradhë ajo është renditur si golashënuesja më e mirë në botë.Ajo ka shënuar...

Jonuz: Miqësorja ndaj Pogradecit ia arriti qëllimit, në ndeshjet e ardhshme Vllaznia do të...

Trajneri i Vllaznisë Mirsad Jonuz ka mbetur pergjithesisht i kenaqur nga ajo çfare ka paraqitur ne përballjen miqesore ndaj Pogradecit te zhvilluar diten e djeshme dhe te fituar nga kuqeblute me rezultatin 1-0.“Fillimisht më duhet të falënderoj Pogradecin që...

KF Vllaznia firmos marrëveshje bashkëpunimi me klubin “Muaither” të Katarit

Në kuadrin e vijimit të punës për krijimin e marëdhënieve të reja me klube të ndryshme, sot u bë realitet nënshkrimi I një marrëveshej bashkëpunimi në mes KF Vllaznia dhe “Muaither Club” të Katarit. Ajo është firmosur nga drejtori...

KOMUNIKATË PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT VLLAZNIA

Në lidhje me shumë insinuata të dala në media dy ditët e fundit sqarojmë se kjo zhurmë e krijuar, bëhet e qëllimshme për t’I prishur punë Vllaznisë. Sa I takon futbollistit Arsaed Rahova dhe deklaratave të fundit të tij,...

Sulmuesi Sidorenco bashkohet me ekipin në Ohër

Ekipi ka vijuar edhe ditën e djeshme procesin stërvitor duke zhvilluar seancën e rradhës në përgatitoren që është duke zhvilluar në Ohër. Ndërkohë, në orët e vona të mbrëmjes është bashkuar me ekipin në hotel "Belvedere" edhe sulmuesi Eugen...

Vllaznia fiton 2-0 në miqësoren ndaj Strugës

Pas fitores me Pogradecin tre ditë më parë, Vllaznia e ka fituar edhe miqësoren e dytë në ndeshjet përgatitore që po zhvillon në prag të nisjes së gjysmës të dytë të sezonit. Mesditën e sotme ajo ka triumfuar me...

Vllaznia bën lëvizjen e parë. Vjen Mevlan Adili

Kërkesat e stafit teknik për përforcime kanë vënë në lëvizje drejtuesit e klubit dhe mesditën e sotme ata kanë arritur akordin me futbollistin e parë. Bëhet fjalë për mbrojtësin shqiptar të Maqedonisë së Veriut Mevlan Adili. Lojtari në fjalë...

Trajneri Jonuz pas barazimit me Kukësin: Vllaznia luan më mirë ndaj ekipeve që janë...

Trajneri Mirsad Jonuz pas barazimit që ka marrë skuadra e tij me Kukësin, në një sfidë transfertë, sigurisht që ka besim se Vllaznia ka mundësi për më shumë. Ja si e nis ai prononcimin për “Supersport”: “E kam thënë...