Vllaznia mund 3-1 Flamurtarin dhe merr një fitore me shumë vlerë në Vlorë

Vllaznia ia doli të largohet nga Vlora me 3 pikë përballë Flamurtarit, ndaj të cilit fitoi 1-3. Sfida nisi me shkodranët protagonistë, që u hodhën menjëherë në kërkim të golit të avantazhit, por u munguan rastet. Duhej të vinte...

Vllaznia U17 arrin një tjetër fitore, mund Shënkollin e vendit të dytë

E dyta fitore rradhazi për Vllaznia U17. Ajo ka fituar paraditen e sotme ndaj Shënkollit, ekip ky që mbante vendin e dytë në renditje. Takimi ka patur shumë rivalitet por në fund kanë gëzuar kuqeblutë. Ata kanë kaluar në...

Vllaznia U19 shkon +3 nga Shkëndia e vendit të dytë, Vllaznia U17 fiton 3-0...

Në barazim 1-1 është mbyllur ndeshja e javës së 22-të së kampionatit, ajo në mes 19 vjeçarëve të Vllaznisë dhe Ilirisë, e luajtur në stadiumin e qytetit të Krujës pasditen e së mërkurës. Shkodranët përveçse me kundërshtarin, janë ndeshur...

Katër ekipe të Akademisë Vllaznia nisin stërvitjen më 1 gusht

Katër ekipe të Akademisë Vllaznia do të nisin punën për sezonin e ri futbollistik më datë 1 gusht. Kuptohet se bëhet fjalë për ekipet që marrin pjesë në kampionatet e Ligës Profesioniste, por atyre u është shtuar edhe një...

Jonuz: Bëmë gabime të pafalshme, por kualifikohemi në Vlorë

Barazimi i arritur në ndeshjen e sotme për kupë ndaj Flamurtarit padyshim që e ka mërzitur trajnerin e Vllaznisë Mirsad Jonuz. Kjo është reflektuar edhe në fjalët që ai ka thënë për gazetarët pas ndeshjes, por gjithsesi në fund...

9 futbolliste të Vllaznisë të grumbulluara në kombëtare për ndeshjen me Skocinë

Prej dy ditesh eshte grumbulluar ne Elbasan kombetarja e femrave e cila po pergatitet per ndeshjen e datës 8 nëntor, Shqipëri-Skoci e vlefshme për eliminatoret e EURO 2021. Shqipëria e femrave, pjese e grupit E, ndeshjen e radhës do...

Paraqitje e shkëlqyer e ekipeve të Akademisë Vllaznia, kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës

Paraqitje të shkëlqyera të ekipeve të Akademisë Vllaznisë edhe në ndeshjet e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Të dy ekipet tona, si ai i 17 vjeçarëve ashtu edhe ai i 19 vjeçarëve, kanë arritur të fitojnë edhe...

Grumbullohet Shqipëria U-15, pjesë e saj edhe tre futbollistë të Akademisë Vllaznia

Shqipëria U-15 ka filluar një grumbullimin gjashtë ditor që po zhvillohet në Kompleksin Tropikal. Në urdhërat e trajnerit Armand Dama janë thërritur 25 lojtarë, të cilët janë ndjekur më parë në seleksionimet e zhvilluara brenda dhe jashtë Shqipërisë. Pjesë...

Komunikatë për shtyp

KF Vllaznia bën të ditur se në vendin e Hasan Likës, emëron në postin e trajnerit të ekipit të parë të Vllaznisë, z.Agim Canaj. Eksperienca e tij e madhe në futbollin shqiptar, fakti që e njeh mjaft mirë Vllazninë dhe...

Vllaznia U15 merr një tjetër fitore në kampionat

Pas asaj të së mërkurës, Vllaznia U15 ka marrë një tjetër fitore në kampionat. Kësaj rradhe ka mundur në transfertë ekipin e "Football Republic" me rezultatin 2-0.Në takimin e luajtur në kryeqytet paraditen e sotme, djemtë e drejtuar nga...