Hyrje Lajme

Lajme

Vllaznia mund Vorën me 6 gola, diferenca me ndjekësit shkon në +10

Vllaznia ka arritur një fitore shumë të thellë ndaj Vorës në transfertë në shifrat 6-0 dhe njëkohësisht ka përfituar sërish nga humbja e Erzenit në Shënkoll duke bërë që diferenca me të tashmë të shkojë në 10 pikë. Çka...

Pesë futbollistë të Vllaznisë grumbullohen të hënën me kombëtaren U20

Të hënen kombëtarja U20 do të zhvillojë grumbullimin e rradhës. Për tre ditë me rradhë në Durrës, trajneri Biturku do të zhvillojë disa seanca stërvitore me futbollistët që ka përzgjedhur. Nga rradhët e Vllaznia U19 këtë herë janë ftuar...

Dy fitore për ekipet e Akademisë Vllaznia në javën e 15-të

Shumë e suksesshme ka rezultuar java e 15-të e kampionatit kombëtar të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia. Të dy ekipet e saj, si ai U17 edhe U19 janë përballur me ekipet e Partizanit dhe kanë triumfuar ndaj tyre...

Vllaznia bën detyrën, fiton 3-0 ndaj Shënkollit

Vllaznia ben detyren, mund 3-0 Shenkollin dhe shkeputet serish ne shtate pike nga Erzeni i vendit te dyte.Takimi nuk ka rezultuar i veshtire per shkodranet te cilet e kane zgjidhur lehte fatin e tij duke mos hasur ne ndonje...

Vllaznia humbet 0-1 në Kamëz dhe ndal rrugëtimin e saj në Kupë

Vllaznia nuk ia ka dalë dot të kalojë në turin e tretë të Kupës së Shqipërisë. Ajo është mundur me rezultatin 1-0 pasditen e së mërkurës në Kamëz dhe skuadra vendase falë golit të shënuar në fushë kundërshtare në...

Vllaznia U19 përsërit suksesin e vitit të kaluar. Fiton sërish Kupën e Shqipërisë

Vllaznia U19 për të dytin vit me rradhë bëhet fituese e Kupës së Shqipërisë. Ajo ka mundur në finale ekipin e Besës me rezultatin 2-1 duke treguar edhe njëherë se lojtarët e këtij ekipi janë më të mirët në...

Sot në 13.30 sfida e kthimit e Kupës së Shqipërisë, Kamza- Vllaznia

Sot në orën 13.30 në stadiumin e qytetit të Kamzës do të luhet ndeshja e kthimit e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë në mes ekipit vendas dhe Vllaznisë. Siç dihet, ekipi ynë e ka fituar ndeshjen e...

Vllaznia- Besa, finalja e Kupës për U19 luhet të mërkurën në Elbasan

Vllaznia- Besa do të jetë çifti finalist i Kupës së Shqipërisë për sezonin 2018-2019 për 19 vjeçarët. Ky është verdikti i ndeshjeve gjysmëfinale teksa ekipi ynë ka fituar ndaj Shkëndisë së Durrësit pas gjuajtjes së 11-metërshave me rezultatin 3-1...

Grumbullohet Shqipëria U-15, pjesë e saj edhe tre futbollistë të Akademisë Vllaznia

Shqipëria U-15 ka filluar një grumbullimin gjashtë ditor që po zhvillohet në Kompleksin Tropikal. Në urdhërat e trajnerit Armand Dama janë thërritur 25 lojtarë, të cilët janë ndjekur më parë në seleksionimet e zhvilluara brenda dhe jashtë Shqipërisë. Pjesë...

Vllaznia U19 shkon në finale. Shkëlqen portieri Qarri

Vllaznia U19 ka fituar ndaj Shkëndisë së Durrësit dhe ka kaluar në finale dhe për koinçidencë, për të përcaktuar fituesin edhe sot është dashur gjuajtja e 11-metërshave.Dhe njeriu që ka vendosur fatin e tyre ka qenë portieri 18 vjeçar...