Hyrje Lajme

Lajme

Të shtunën nis Kupa e moshave, Vllaznia U19 me Partizanin, ajo U17 me Internacional

Këtë fundjavë do të nisin ndeshjet e Kupës së Shqipërisë për moshat. Në bazë të rregullores së kësaj Kupe, ku marrin pjesë plot 16 ekipe për secilën moshë, janë përzgjedhur në mënyrë të tillë: 8 skuadrat e renditura më...

Dy futbollistë të Akademisë Vllaznia grumbullohen me kombëtaren U19

Dy futbollistë të Akademisë Vllaznia janë thirrur nga trajneri Nevil Dede në grumbullimin e rradhës të kombëtares U19. Bëhet fjalë për mbrojtësin Egzon Shimaj i cili ka qenë i pranishëm edhe në grumbullimin e para pak ditëve të kësaj...

Zyrtare: Arsid Kruja rikthehet tek Vllaznia

KF Vllaznia bën të ditur se që prej ditës së sotme zyrtarisht pjesë e saj është edhe futbollisti shkodran Arsid Kruja. Administratori i klubit z. Suad Lici ka arritur akordin me lojtarin në fjalë i cili së fundmi për...

Vllaznia e mbyll në barazim 0-0 miqësoren ndaj Laçit

Ne barazim 0-0 eshte mbyllur miqesorja e luajtur sot ne Kamez ne mes Vllaznise dhe Laçit. Nje ndeshje pergjithesisht e mire e kuqebluve te cilet kane qene me prane fitores dhe kane patur edhe me shume raste shenimi.Madje Pusi...

Drejtori Firat: Lajmet për një ofertë të Kamzës për futbollistin Malota, janë të pavërteta

Ditët e fundit në media kanë qarkulluar lajme për një interesim të Kamzës për të marrë lojtarin e Vllaznisë Renato Malota. Por, në emër të KF Vllaznia drejtori sportiv, z. Engin Firat i ka mohuar këto lajme. Në një...

Paulin Ndoja rinis punën pranë Akademisë Vllaznia për stërvitjen e portierëve të rinj

Pas një shkëputje disamujore Paulin Ndoja rikthehet sërish të punojë tek Akademia Vllaznia. Nga dita e sotme ai ka nisur punë si përgatitës i portierëve të saj. Jemi të bindur se me përvojën e tij 32 vjeçare në këtë...

Alen Sherri: Mbyllje e mirë e vitit për Vllazninë, por kemi bërë vetëm gjysmën...

Kuqeblutë e kanë mbyllur me fitore vitin 2018 dhe duket se trepikëshi ndaj Veleçikut do të bëjë që ata t'i festojnë më mirë festat e fundvitit. Portieri Alen Sherri e vlerëson si pozitive ecurinë e deritanishme por sipas tij,...

Trajneri Lika: I kënaqur me skuadrën, por në pjesën e dytë të sezonit do...

Hasan Lika është i kënaqur për fitoren dhe diferencën me Erzenin që u thellua dhe tashmë shkoi në 7 pikë, duke qenë se shijakasit u ndalën në Lezhë ku barazuan 1-1.Trajneri Hasan Lika, në një prononcim që ka dhënë...

Vllaznia e mbyll me fitore vitin 2018. Fiton 2-0 ndaj Veleçikut në ndeshjen e...

Vllaznia e mbyll me fitore vitin 2018. Perballe Veleçikut ne ndeshjen e javes se 14-te kategorise se pare, ekipi shkodran ka fituar me rezultatin 2-0. Duke perfituar edhe nga barazimi i Erzenit ndaj Beselidhjes, diferenca ne mes dy ekipeve...

Kapiteni Lika: Fitore edhe ndaj Veleçikut për ta mbyllur mirë vitin

Nesër ndaj Veleçikut, Vllaznia do të dijë të tregojë vlerat e veta në sfidën direkte mes tyre dhe të marrë fitoren. I këtij mendimi është shprehur kapiteni i ekipit shkodran Gilman Lika në konferencën për shtyp të pragndeshjes. Sipas...