Hyrje Lajme

Lajme

KF Vllaznia firmos marrëveshje bashkëpunimi me klubin “Muaither” të Katarit

Në kuadrin e vijimit të punës për krijimin e marëdhënieve të reja me klube të ndryshme, sot u bë realitet nënshkrimi I një marrëveshej bashkëpunimi në mes KF Vllaznia dhe “Muaither Club” të Katarit. Ajo është firmosur nga drejtori...

Vllazni fiton 4-1 ndaj Partizanit dhe merr kreun. Humb Vllaznia U17

Janë luajtur në kryeqytet sot ndeshjet e prapambetura të kampionatve të moshave në mes ekipeve të Partizanit dhe Vllaznisë. Spikat takimi i 19 vjeçarëve ku ekipi ynë ka fituar me rezultatin 4-1 duke u ngjitur kësisoj në krye të...

Drejtori Engin Firat në Katar për bashkëpunim me Akademinë “Aspire-Doha”

Drejtori sportiv I KF Vllaznia, z.Engin Firat prej disa ditësh ndodhet në Katar. Ashtu siç ishte premtuar, klubi ynë ka nisur bashkëpunimin me disa klube dhe Akademi të ndryshme nëpër botë. Njëra prej tyre është Akademia “Aspire” e Dohas,...

Ekipet e Akademisë Vllaznia startojnë në kampionatet e Ligës Amatore

Fundjavën që shkoi kanë startuar edhe kampionatet e Ligës Amatore për Zonën e Veriut, ato të grupmoshave U-15 dhe U-17 dhe në këtë mënyrë kanë nisur të gjithë kampionatet. Në to marrin edhe ekipet e Akademisë Vllaznia dhe konkretisht...

Akademia Vllaznia, rezultatet e javës në kampionatet e Ligës Amatore

Fundjavën që lamë pas janë luajtur ndeshjet e rradhës të kampionateve të Ligës Amatore për Zonën e Veriut, në të cilin marrin pjesë edhe ekipet e Akademisë Vllaznisë. Rezultatet e arritura prej tyre kanë qenë shumë pozitive. Kështu, ekipi...

Drejtori Firat vizitë pune në Federatën e Futbollit të Katarit

Drejtori sportiv i KF Vllaznia z.Engin Firat gjatë vizitës së tij treditore në Katar, krahas të tjerave ka zhvilluar edhe një takim në Federatën e Futbollit të këtij vendi. Ai ka takuar pikërisht sekretarin e përgjithshëm të kësaj Federate,...

Zyrtare: Ndeshja Iliria- Vllaznia shtyhet për të hënën

Në kalendar ka qenë e planifikuar për t'u luajtur të shtunën por ndeshja e javës së fundit të fazës së parë të kampionatit, ajo në mes Ilirisë dhe Vllaznisë, është shtyrë për të hënën. Ky është njoftimi që Sektori...

“Vllaznia B” fiton 3-0 në transfertë ndaj Internacional

Ekipi i dytë i klubit Vllaznia, ai "B" sot i është rikthyer sërish fitores në kampionat teksa ka mundur në transfertë ekipin e Internacionalit. Madje me rezultatin e pastër 3-0 në takimin e luajtur në Pezë-Helmes. Një fitore që...

Vllaznia analizon kundërshtarin e rradhës. Vlerësim maksimal për Ilirinë

Paraditen e sotme ekipi i Vllaznisë ashtu si çdo të premte tjetër ka zhvilluar analizën e ndeshjes së rradhës. Një analizë e cila ka konsistuar në ndjekjen e kundërshtarit përmes pamjeve filmike dhe më pas, në diskutimin dypalësh mes...

“Vllaznia B” merr një tjetër fitore. Mund 4-1 Spartakun

Tjeter fitore per "Vllaznia B" ne kampionat. Kete here ajo ka triumfuar ndaj Spartak me rezultatin 4-1 ne ndeshjen e luajtur ne "Reshit Rusi". Kuqeblute e drejtuar nga Kraja kane luajtur me mire dhe per kete arsye e kane...