Hyrje Lajme

Lajme

KF Vllaznia firmos marrëveshje bashkëpunimi me klubin “Muaither” të Katarit

Në kuadrin e vijimit të punës për krijimin e marëdhënieve të reja me klube të ndryshme, sot u bë realitet nënshkrimi I një marrëveshej bashkëpunimi në mes KF Vllaznia dhe “Muaither Club” të Katarit. Ajo është firmosur nga drejtori...

KOMUNIKATË PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT VLLAZNIA

Në lidhje me shumë insinuata të dala në media dy ditët e fundit sqarojmë se kjo zhurmë e krijuar, bëhet e qëllimshme për t’I prishur punë Vllaznisë. Sa I takon futbollistit Arsaed Rahova dhe deklaratave të fundit të tij,...

Dy futbollistë të Akademisë Vllaznia grumbullohen me kombëtaren U19

Dy futbollistë të Akademisë Vllaznia janë thirrur nga trajneri Nevil Dede në grumbullimin e rradhës të kombëtares U19. Bëhet fjalë për mbrojtësin Egzon Shimaj i cili ka qenë i pranishëm edhe në grumbullimin e para pak ditëve të kësaj...

Vllazni fiton 4-1 ndaj Partizanit dhe merr kreun. Humb Vllaznia U17

Janë luajtur në kryeqytet sot ndeshjet e prapambetura të kampionatve të moshave në mes ekipeve të Partizanit dhe Vllaznisë. Spikat takimi i 19 vjeçarëve ku ekipi ynë ka fituar me rezultatin 4-1 duke u ngjitur kësisoj në krye të...

Drejtori Engin Firat në Katar për bashkëpunim me Akademinë “Aspire-Doha”

Drejtori sportiv I KF Vllaznia, z.Engin Firat prej disa ditësh ndodhet në Katar. Ashtu siç ishte premtuar, klubi ynë ka nisur bashkëpunimin me disa klube dhe Akademi të ndryshme nëpër botë. Njëra prej tyre është Akademia “Aspire” e Dohas,...

Vllaznia gati një projekt të ri. Bashkëpunim me një Akademi në Nigeri

Disa nga projektet tona kanë të bëjnë me ndjekjen e lojtarëve të rinj dhe transferimit të tyre pranë Vllaznisë. Duke qenë se nuk kemi një buxhet të madh si klubet e tjera të huaja gjermane e angleze, ne duhet...

Drejtuesit e Vllaznisë marrëveshje bashkëpunimi me “Derby Football Academy” në Nigeri

Dy drejtuesit e lartë të KF Vllaznia, administratori Suad Lici dhe drejtori sportiv Engin Firat prej disa ditësh ndodhen në Nigeri për të nisur një bashkëpunim me një Akademi të njohur atje. Pas ndjekjes së një turneu me 6...

Pasqyra javore/ Rezultatet e Akademisë Vllaznia në ndeshjet e rradhës për Ligën Amatore

Janë luajtur fundjavën që lamë pas ndeshjet e rradhës për kampionatet e moshave të Ligës Amatore të Zonës së Veriut dhe ekipet e Akademisë Vllaznia kanë qenë në fushë për të dhënë më të mirën e tyre. Nuk kanë...

Kampionatet e Ligës Amatore, spikasin ekipet U13 dhe U15 të Akademisë Vllaznia

Kampionatet e Ligës Amatore kanë vijuar edhe fundjavën që lamë pas, ndonëse për shkak të kushteve atmosferike jo të gjitha ndeshjet janë zhvilluar. Në fushë kanë qenë vetëm tre ekipe të Akademisë Vllaznia të cilët kanë arritur dy fitore...

Dy futbollistët e Akademisë Vllaznia Kiri e Maliqi pjesë e kombëtares U15

Kombëtarja U15 e Shqipërisë do të grumbullohet nesër në Shkodër për dy ndeshjet miqësore që do të zhvillojë ndaj asaj të Malit të Zi. Sektori i ekipeve kombëtare pranë FSHF ka njoftuar sot KF Vllaznia se pjesë e kësaj...