Hyrje Lajme

Lajme

Grima me “këmbë në tokë”: Duhet të mundim edhe Tiranën

Eufori por jo vetëm. Në kampin shkodran ka edhe qëndim me “këmbë në tokë” pikërisht dy ditë para ndeshjes së rradhës, atë me Tiranën. Ka qenë vetë drejtori sportiv Armir Grima ai që ka dashur t’u kujtojë futbollistëve të...

Vllaznia tjetër fitore. Mund 3-0 edhe Korabin

Vllaznia ka arritur një fitore me shumë vlera pasditen e së mërkurës ndaj Korabit me rezultatin 3-0. Një fitore e thellë që në pamje të parë tregon se ka qenë një dominim absolut i kuqebluve në fushën e lojës...

Vllaznia mbyll merkaton me goditje të minutave të fundit

Merkatoja e Vllaznisë është mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme mesnatën e së hënës kur edhe ishte afati i fundit i saj. Pas një pune të lodhshme të gjithë stafit, është konkretizuar  marrja e disa futbollistëve të...

Vllaznia U-17 fiton 3-2 në Kavajë dhe është e dyta. Vllaznia U-19 barazon 1-1

Ngjitet Vllaznia U-17. Pas një nisje jo të mirë të kampionatit, ajo ka ardhur duke i përmirësuar rezultatet dhe tashmë është në vendin e dytë në renditje. Kjo ka ardhur pas fitores së sotme të arritur në transfertë me...

Barazim 0-0 ndaj Teutës. Vllaznisë i anullohet një gol

Vetëm barazim 0-0 në ndeshjen në mes Vllaznisë dhe Teutës, luajtur pasditen e së dielës në "Loro Boriçi". Një takim që ka patur brenda të gjitha, por golin jo. Edhe atëherë që ai është shënuar, nuk është konsideruar i...

Trajneri Canaj: Humbëm se ishim nën presionin e gjyqtarit Meta

Nuk donin që të gjykoheshin në këtë përballje nga Kridnes Meta, ndaj e kanë treguar qartazi mosdakordësinë me federatën për këtë arbitër. Madje, tekniku i kuqebluve, vlonjati Agim Canaj, i ka ofenduar përfaqësuesit e federatës para fillimit të kësaj...

Ekipet e Akademisë Vllaznia,dy fitore edhe në javën e katërt

Katër javët e para të kampionatit kanë qenë shumë të mbara për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë fituar edhe në ndeshjet e djeshme, ato të luajtura ditën e djeshme në kryeqytet ndaj ekipeve respektive të Internacional. ...

Kuqeblutë një tjetër goditje në merkato. Firmos Nuredin Orelesi

Pa shumë zhurmë e bujë megjithatë drejtuesit e Vllaznisë po bëjnë lëvizjet e duhura në merkaton e kësaj vere. Pasi kanë bërë realitet rikthimin në ekip të dy futbollistëve shkodranë, Edon Hasani dhe Gilman Lika, sot kanë firmosur një...

Vllaznia: Bushiç është nën kontratë, nuk largohet nga Shkodra

Në media të ndryshme ka ditë që qarkullojnë lajme për një largim të mundshëm të sulmuesit kroat Tomislav Bushiç nga Vllaznia. Për më tepër flitet për oferta nga ana e drejtuesve të klubeve të tjera në adresë të atij...

Shpallje fituesi për pozicionin Financier (drejtor, drejtoria) i KF Vllaznia sh.a

Në zbatim të Ligjit nr.139/2015, “Për vetëqeverisjen vendore” Ligjit nr. 44/2015 “Kodi i Procedurave Administrative në Republikën e Shqipërisë”, të Ligjit Nr.9901, datë 14.08.2008 “Për tregtarët dhe shoqëritë tregtare”, i ndryshuar, Ligjit nr.10296 datë 08.07.2010 “Për menaxhimin financiar dhe...