include_once(ABSPATH . WPINC . '/header.php'); Lajme | K.F. Vllaznia Shkoder

Vllaznia mundet 0-2 në Laç në javën e katërt të kampionatit

Skuadra shkodrane e ka humbur ndeshjen e javës së katërt të kampionat teksa është mundur 0-2 në Laç ndaj skuadrës vendase.Vllaznia e ka nisur ndeshjen me të njëjtin formacion si një javë më parë në Gjitokastër dhe në fakt,...

Arbitrat italianë ia shtuan edhe më shumë bukurinë sfidës Vllaznia- Tirana

Paraditen e djeshme, KF Vllaznia ka ngritur shqetësimin në lidhje me mënyrën e përzgjedhjes së treshes së arbitrave italianë që do të drejtonin ndeshjen Vllaznia- Tirana, por në fakt, tashmë në qetësi të plotë, mendojmë se mënyra si ka...

Akademia Vllaznia, dy fitore në ndeshjet e rradhës ndaj Portos

Ekipet e Akademisë Vllaznia kanë arritur dy fitore në ndeshjet e rradhës ndaj ekipeve respektive të Portos. Takimet e luajtura sot në Lezhë, janë kurorëzuar me suksesin e ekipeve shkodrane, teksa 17 vjeçarët kanë fituar 2-0 ndërsa 19 vjeçarët...

Trajneri Gjoka: Vllaznia duhet të na dhurojë kënaqësi edhe ndaj Partizanit

Përballja e së mërkurës ndaj Partizanit konsiderohet shumë e vështirë por njëkohësisht edhe e rëndësishme për Vllazninë. Megjithatë kuqeblutë do të luajnë vetëm për fitore në këtë takim. Trajneri Ernest Gjoka në prononcimin e tij për mediat në këtë...

Sebastian Soza: Ky është vetëm goli im i parë për Vllazninë

Ka qenë shumë i lumtur për realizimin e golit të tij të parë me Vllazninë. Sulmuesi 20 vjeçar uruguajan Sebastian Soza tashmë ndjehet më i qetë. Presioni rreth tij ka qenë jo i vogël javët e fundit. Ardhja e...

Zyrtare: Vllaznia- Laçi luhet të hënën në “Reshit Rusi”

Tashmë është zyrtare. Ndeshja e javës së shtatë të Superligës, ajo në mes Vllaznisë dhe Laçit, do të luhet ditën e hënë në orën 14.00 në fushën sportive "Reshit Rusi". Spostimi i zhvillimit të ndeshjes nga stadiumi në këtë...

Vllaznia gabon sërish në Shkodër. Mundet 1-2 nga Kukësi

Vllaznia bën një tjetër hap të gabuar. Në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës ndaj Kukësit, ajo ka humbur me rezultatin 1-2. Ndonëse kaluan të parët në avantazh, kuqeblutë nuk arritën dot ta ruajnë atë dhe për këtë...

Agim Canaj: Vllaznia do kërkojë vetëm fitoren ndaj Kukësit

Trajneri I Vllaznisë Agim Canaj thotë se për skuadrën e tij, nuk ka asnjë zgjidhje tjetër përveç marrjes së fitores në ndeshjen e nesërme me Kukësin. Ai vlerëson shumë kundërshtarin, e konsideron një ballafaqim të vështirë në të cilin...

Trajneri Jonuz: Do ndërtojmë një Vllazni dinjitoze

E ka marre me shume deshire dhe sportivitet drejtimin e Vllaznise. Pavaresisht ndonje veshtiresie te fillimit, trajneri i kuqebluve Mirsad Jonuz eshte shfaqur ne humor ne seancen e pare qe i ka drejtuar ata.E njejta gje edhe para gazetareve...

Vllaznia e minifutbollit mund Flabinën 7-4 në fund të fazës së parë

Vllaznia e futsallës e ka mbyllur me fitore fazën e parë të kampionatit. Ajo ka mundur pasditen e sotme ekipin e Flabinës me rezultatin 7-4. Ndeshja është luajtur në pallatin e sportit "Asllan Rusi" të kryeqytetit. Në fakt, ky...