Agim Canaj ua “kujton” futbollistëve: Ne jemi Vllaznia!

Trajneri i Vllaznisë Agim Canaj është dukur optimist sot për ndeshjen e rradhës me Kukësin. Ndonëse e ka cilësuar kundërshtarin si shumë të fortë, ai sërish ka shprehur besim tek futbollistët që drejton se do dinë të reagojnë për...

“Vllaznia B” fiton 2-1 ndaj Sopotit. Vendosin dy golat e Palushanit

“Vllaznia B” ka arritur te gjeje fitoren e pare ne kampionatin e sivjetem teksa ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Sopotit. Ka ndodhur keshtu ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi” pasditen e se dieles. Kuqeblute...

Vllaznia- Kinostudio në “Loro Boriçi. Të ardhurat për Ambrën e sëmurë

Ndeshja kryesore e javës për kampionatin kombëtar të futbollit të femrave, ajo në mes Vllaznisë dhe Kinostudios, do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi", ditën e shtunë me datë 19 tetor ora 14.00. Drejtuesit e klubit shkodran i kanë...

Vllaznia U19 mundet 1-3 në Kazakistan por ka ende shpresa për kualifikim

Vllaznia U-19 është mundur 3-1 në ndeshjen e parë të "Uefa Youth League" në Kazakistan ndaj skuadrës vendase FC Astana.Ndeshja nuk ka nisur mirë për ekipin tonë. Që në minutën e 2-të mbrojtësi Lekaj në përpjekje për të larguar...

Vllaznia U-19 fiton 5-1 ndaj Portos në javën e katërt të kampionatit

Java e katërt e kampionatit kombëtar në futboll për moshat, ka dhuruar një fitore të Vllaznia U19 ndërkohë që ajo U17 është mundur. Të dy ekipet shkodrane kanë luajtur në Lezhë ndaj kundërshtarëve respektivë të Portos. Sfida e të...

Trajneri Lika: Asnjë nënvlerësim për Veleçikun, Vllaznia synon fitoren e rradhës

Vllaznia kërkon të pestën fitore radhazi. Përballë do të ketë Veleçikun e Koplikut fqinj. Një derbi, që sigurisht shkodranët e kanë detyrim ta fitojnë. E thotë edhe trajneri Hasan Lika, i cili ka dalë para mediave si zakonisht. “Kërkojmë...

Firmosin Bushiç e Rajoviç. Vllaznia mbyll merkaton

Skuadra shkodrane ka bërë goditjet e fundit në merkato. Ashtu siç pritej dita e djeshme ka sjellë edhe dy firmat e fundit të merkatos për ekipin e Vllaznisë. Sulmuesi kroat Tomislav Bushiç dhe mbrojtësi malazez Blazho Rajoviç kanë hedhur...

Nesër prezantohet trajneri i ri i ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia

Ekipi U-19 i Akademisë Vllaznia prej dy javësh ka nisur stërvitjen nën drejtimin e zëvendëstrajnerit Albert Kaçi por ndërkohë drejtuesit kanë menduar për ndryshime në pankinë dhe për këtë arsye, pas shumë konsultash është arritur në përzgjedhjen e stafit...

Vllaznia fiton 1-0 ndaj Burrelit dhe kualifikohet në turin e dytë të Kupës së...

Vllaznia kualifikohet ne Kupe teksa ka fituar ne ndeshjen e kthimit 1-0 ndaj Burrelit. Goli i Zogajt ne minuten e 86-te i ka mjaftuar kuqebluve te marrin fitoren edhe ne kete takim.Vllaznia e nisi ndeshjen me thuajse formacionin e...

Zyrtare: Edon Hasani firmos për Vllazninë

Tek Vllaznia bëhet realitet blerja e parë e merkatos së verës. Pas rinovimeve të kontratave me futbollistët aktualë të ekipit, mesditën e sotme është zyrtarizuar edhe blerja e parë. Në fakt kemi të bëjmë me një rikthim në shtëpi....