Vllaznia fiton 2-0 në Kamëz. Çerekfinalja e Kupës, një hap larg

Dy golat e Yll Hoxhës në minutat 88 dhe 93-të kanë bërë që Vllaznia të fitonte në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në Kamëz ndaj skuadrës vendase, takim ky I vlefshëm për Kupën e Shqipërisë. Fitorja 2-0 e...

“Vllaznia B” pëson humbjen e parë. Mundet 0-2 në Kukës

Java e tretë e kampionatit të kategorisë së dytë ka sjellë edhe humbjen e parë për ekipin "Vllaznia B". Ajo ka luajtur pasditen e sotme në Kukës dhe është mundur 0-2 nga "Kukësi B" në kuadrin e javës së...

Vllaznia “bën detyrën”, fiton 4-0 ndaj Lushnjës

Vllaznia ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Lushnjës të zhvilluar pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”. Një tjetër trepikësh ky me shumë vlerë, me të cilin e çojnë...

Vllaznia për femra fituese e turneut “Miqësia”. Mund 7-0 Vizion të Ferizajt në finale

Ekipi i Vllaznisë në futboll për femra është shpallur fitues i turneut "Miqësia" të zhvilluar ditën e djeshme në Shkodër. Ajo ka mundur në finale me rezultatin e thellë 7-0 ekipin Vizion të Ferizajt të Kosovës. Në këtë turne,...

Trajneri Canaj: Duam fitoren edhe në Lushnjë

Dy fitoret ndaj Kukësit dhe Tiranës, nuk "e kanë ngopur" trajnerin e Vllaznisë Agim Canaj. Ai dëshiron dhe do të kërkojë edhe fitoren e tretë rradhazi, këtë herë në transfertën e Lushnjës. Kuqeblutë kanë zhvilluar seancën e fundit sot...

Vllaznia U-19 mund 2-0 Tiranën dhe rimerr vendin e dytë

Me fitore e ka mbyllur ndeshjen e kësaj jave ekipi U-19 i Akademisë Vllaznia. Përballë Tiranës, rivalit të saj direkt për vendin e dytë në renditje, djemtë e drejtuar nga trajnerët Elvin Beqiri dhe Albert Kaçi kanë zhvilluar një...

Vllaznia U-19 fiton sërish ndaj Shkëndisë. Ngjitet në vendin e dytë

Pas fitores në finalen e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia U-19 e ka mundur sërish ekipin e Shkëndisë së Tiranës. Këtë herë për kampionat, në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në Kamëz. Ka qenë një takim shumë përcaktues për...

Vllaznia mund sërish Kukësin. Këtë javë kurorëzohet kampione e Shqipërisë

Vllaznia në futboll për femra ka arritur të fitojë sërish ndaj rivalit të vetëm në këtë kampionat, pikërisht ndaj Kukësit. Në ndeshjen e luajtur në Kukës, vajzat shkodrane kanë arritur të fitojnë me rezultatin 4-2. Megi Doçi ka shënuar...

Ndryshon orari dhe vendi, Partizani- Vllaznia luhet në 17.00 dhe në “Qemal Stafa”

Ka ndryshuar gjithçka sa i takon orarit dhe vendit të zhvillimit të ndeshjes së kësaj jave në mes Partizanit dhe Vllaznisë. Deri ditën e djeshme vetë FSHF kishte lajmëruar se ndeshja do të luhej ditën e shtunë në orën...

Akademia Vllaznia, dy barazime në miqësoret me Mlladost të Podgoricës

Ekipet e Akademisë Vllaznia kanë zhvilluar edhe dy ndeshje të tjera miqësore me bashkëmoshatarë të tyre nga Mali i Zi. Kështu, 17 dhe 19 vjeçarët shkodranë janë ndeshur me ekipet e Mlladost të Podgoricës, ndeshje që janë zhvilluar në...