4 futbolliste të Vllaznisë, pjesë e rëndësishme e fitores ndaj Greqisë

Kombetarja e Shqiperise për futbollin e femrave ka fituar ndeshjen e katërt ne Grupin e vet Eliminator, per Kupën e Botës, përballe Greqise me rezultatin 1-0. Ndeshja eshte zhvilluar pasditen e sotme ne stadiumin "Niko Dovana" te qytetit te...

Vllaznia bind në Kukës. Fiton 3-1 ndaj nënkampionëve

Skuadra shkodrane ka bindur me paraqitjen e bërë pasditen e sotme në stadiumin "Zeqir Ymeri" të Kukësit duke fituar ndaj skuadrës vendase me rezultatin 3-1. Një fitore mëse e merituar që ka treguar se kuqeblutë nuk do jenë një...

9 futbollistë të Akademisë Vllaznia, pjesë e kombëtares U-13 të Veriut

Prej disa kohësh, Federata Shqiptare e Futbollit i është rikthyer idesë së krijimit të ekipeve kombëtare të moshave sipas zonave. Kështu ka ndodhur edhe në zonën e Veriut ku janë krijuar tre ekipe, pikërisht ato të grupmoshave U-13, U-15...

Tomislav Bushiç, një tjetër kroat për sulmin e Vllaznisë

Vllaznia s’heq dorë nga kërkesat e saj për të gjetur një sulmues cilësor në prag të nisjes së sezonit të ri. Pasi kanë dështuar me kroatin Vidoviç që nuk ka bindur aq sa duhet, drejtuesit kuqeblu do të sjellin...

Vllaznia, firmosin Belisha, Kraja, Selimaj, Hallunaj e Dibra

Dita e djeshme ka qenë e mbushur sërish me firma për futbollistët e Vllaznisë. E kanë hedhur të zezën në të bardhë katër lojtarë që do jenë pjesë  e kësaj skuadre në sezonin e ri ndërkohë që drejtuesit janë...

Trajneri Lika: Asnjë nënvlerësim për Veleçikun, Vllaznia synon fitoren e rradhës

Vllaznia kërkon të pestën fitore radhazi. Përballë do të ketë Veleçikun e Koplikut fqinj. Një derbi, që sigurisht shkodranët e kanë detyrim ta fitojnë. E thotë edhe trajneri Hasan Lika, i cili ka dalë para mediave si zakonisht. “Kërkojmë...

11-metërshi, një makth i vërtetë për futbollistët e Vllaznia U-19

Shënimi nga pika e bardhë e 11-metërshit është kthyer në një makth të vërtetë mesa duket për futbollistët e ekipit Vllaznia U-19. Për ta vërtetuar këtë gjë mjafton të përmendim faktin se ata kanë humbur plot tre 11-metërsha të...

Vllaznia U19 mundet 1-3 në Kazakistan por ka ende shpresa për kualifikim

Vllaznia U-19 është mundur 3-1 në ndeshjen e parë të "Uefa Youth League" në Kazakistan ndaj skuadrës vendase FC Astana.Ndeshja nuk ka nisur mirë për ekipin tonë. Që në minutën e 2-të mbrojtësi Lekaj në përpjekje për të larguar...

“Vllaznia B” pëson humbjen e parë. Mundet 0-2 në Kukës

Java e tretë e kampionatit të kategorisë së dytë ka sjellë edhe humbjen e parë për ekipin "Vllaznia B". Ajo ka luajtur pasditen e sotme në Kukës dhe është mundur 0-2 nga "Kukësi B" në kuadrin e javës së...

Vllaznia U19 drejt Kazakistanit. Drejtuesit optimistë për një paraqitje të mirë

Të enjten në Astana të Kazakistanit do të luhet ndeshja e parë e turit të parë të "Uefa Youth League" në mes ekipit vendas FC Astana dhe Vllaznia U19. Per kete arsye, diten e sotme kane dale ne nje...