Hyrje Lajme Newsflash

Newsflash

Vllaznia zhvillon të parën miqësore para kampionatit. Luan ndaj Veleçikut

Skuadra kuqeblu ka zhvilluar pasditen e sotme të parën ndeshje miqësore në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik. Ajo është ndeshur me Veleçikun dhe në fund të takimit është arritur rezultati i barabartë 1-1. Vllaznia ka kaluar...

“Vllaznia B” mund 3-1 Veleçikun dhe siguron play off-in dy javë para fundit

“Vllaznia B” ka arritur të fitojë edhe në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Veleçikut të Koplikut me rezultatin 3-1 dhe me këtë trepikësh ka siguruar përfundimisht vendin e dytë në renditje, çka I jep asaj mundësinë për të luajtur...

Cungu: Tashmë marrin frymë më të qetë. Rradhën e ka Skënderbeu

Gjatë 90 minutave të ndeshjes është parë shpeshherë nervoz megjithatë në fund ka gëzuar. Një fitore me vlera ndaj një rivali direkt siç ka qenë Korabi. Duke folur pas ndeshjes, trajneri i Vllaznisë Armando Cungu sigurisht që ka shprehur...

Vllaznia U-19 zhvillon stërvitjen në Moldavi. Gati për ndeshje

Kampionët 19 vjeçarë të Shqipërisë, ato të Vllaznisë janë gati për ndeshjen e parë të "Uefa Youth League", teksa pasditen e së martës do të ndeshen në Chisinau me ekipin vendas FC Zimbru. Kuqeblutë e...

Vllaznia barazon 0-0 me Teutën në “Niko Dovana”

Skuadra shkodrane ka arritur të marrë një barazim me vlera pasditen e sotme në Durrës ndaj Teutës. Në fund të 90 minutave është shënuar rezultati 0-0 dhe dy ekipet kësisoj kanë ndarë nga një pikë. Loja ka qenë përgjithësisht...

Cungu: Përderisa mundëm Skënderbeun, pse të mos e mundim edhe Partizanin?!

Një ditë para ndeshjes me Partizanin, në kampin shkodran ka besim për fitore. Natyrisht që kjo nuk do të jetë e lehtë por kuqeblutë janë të vendosur për të bërë më të mirën e mundshme në fushën e lojës....

Vllaznia U-17 fiton 2-0 me Partizanin, Vllaznia U-19 fiton 4-0 me Akademinë

Ekipet e Akademisë Vllaznia kanë arritur edhe dy fitore të tjera në ndeshjet e javës së 21-të të kampionateve respektive. 17 vjeçarët kanë fituar me rezultatin 2-0 ndaj Partizanit ndërsa 19 vjeçarët shkodranë kanë mundur me rezultat edhe më...

Alban Neziri: Vllazna është në formë. Duam pikë edhe ndaj Bylisit

Entuziasmi që ka përfshirë skuadrën shkodrane pas pesë rezultateve të fundit pozitive, ka sjellë një klimë të mirë tek të gjithë pjestarët e saj. Pikërisht për këtë arsye, ata duan një tjetër rezultat pozitiv, këtë herë ndaj Bylisit. Ballshiotët...

Kuqeblutë firmosin me mbrojtësin Landry Mulemo

Pas disa ditësh testimi në rradhët e kuqebluve, paraditen e sotme mbrojtësi Landry Mulemo ka firmosur kontratën me ekipin tonë dhe tashmë zyrtarisht është pjesë e Vllaznisë për vazhdimin e sezonit. Klubi i uron mirëseardhjen në gjirin e tij...

Vllaznia sërish dy seanca në ditë. Paradite në palestër, pasdite në Golem

Ekipi i Vllaznisë edhe ditën e sotme ka zhvilluar dy seanca stërvitore. Paradreke, ekipi i ndarë në dy grupe ka punuar në palestër nën drejtimin e trajnerit të përgatitjes atletike Gjergji Poloska dhe të zëvendëstrajnerit Fatjon Tafaj. ...