Vllaznia fiton edhe ndaj Dinamos, forcon pozitat në krye të renditjes

Vllaznia mund edhe Dinamon dhe pas javës së tretë të kampionatit udhëheq e vetme renditjen e grupit A të kategorisë së parë. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 2- 0, falë golave të shënuar në pjesën e dytë nga Tafili...

Kuqeblutë analizojnë kundërshtarin. Gati për fitoren e tretë

Paraditen e sotme, ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar një analizë. Trajnerët Lika e Beqiri kanë diskutuar bashkë me futbollistët për kundërshtarin, kanë folur për skemat dhe shumë gjëra të tjera që kanë të bëjnë me përgatitjen e ndeshjes së...

Trajneri Lika: Vllaznia e detyruar të fitojë edhe ndaj Dinamos

Vllaznia është e detyruar të fitojë ndaj Dinamos dhe të ruajë kreun e renditjes. Kështu ka deklaruar në konferencën e sotme për shtyp trajneri i saj Hasan Lika. Në fjalët e tij ai ka shprehur besim se skuadra që...

Zogaj: Krenar që jam rritur në Akademinë më të mirë në Shqipëri

I kanë mjaftuar vetëm dy ndeshje në kampionat me Vllazninë dhe ai menjëherë ka shënuar. Silvio Zogaj, 21 vjeçari lezhjan i rritur në Akademinë kuqeblu, pas një "shtegtimi" dyvjeçar në Gjirokastër dhe Laç, është rikthyer sërish në Shkodër. Aty...

Ekipet e Akademisë Vllaznia fitore të thella në javën e tretë

Dy fitore, dymbëdhjetë gola të shënuar dhe vetëm një I pësuar. Këto janë shifrat e ndeshjeve të javës së tretë të kampionatit të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia. 17 vjeçarët kanë fituar me rezultatin e thellë 6-0 ndaj...

Vllaznia merr një trepikësh me shumë vlerë në Burrel

E kishte premtuar trajneri Lika një ditë para ndeshjes dhe Vllaznia e realizoi atë duke marrë një trepikësh me shumë vlerë në ndeshjen e javës së dytë të kampionatit. Ajo ka fituar 2-0 ndaj Burrelit në ndeshjen e luajtur...

Lika: Në Burrel nuk më kënaq barazimi, do luajmë veç për fitore

Ndeshja e nesërme ndaj Burrelit për kampionat ka një rëndësi edhe më të madhe se ajo e kupës luajtur pak ditë më parë. Prandaj dhe trajneri Hasan Lika kërkon që skuadra e Vllaznisë të luftojë vetëm për fitore në...

Vllaznia barazim 1-1 në Burrel në ndeshjen e parë të Kupës

Pasditen e sotme në stadiumin "Liri Ballabani" të Burrelit është luajtur ndeshja e parë e turit të parë të Kupës së Shqipërisë mes skuadrës vendase dhe Vllaznisë. Në fund të 90 minutëshit është sigluar rezultati i barabartë 1-1, rezultat...

Ekipet e Akademisë Vllaznia dy fitore në javën e dytë të kampionatit

Ndryshe nga java e parë e kampionatit që u shoqërua me disfatë për të dy ekipet e Akademisë Vllaznia, në të dytën ato kanë qenë të suksesshëm. Këto janë luajtur në Tiranë dhe përballë kanë patur ekipet...

Vllaznia vazhdon të mendojë për të ardhmen. Firmosin tre lojtarë të tjerë të rinj

Ditët e fundit, drejtuesit e KF Vllaznia kanë firmosur tre kontrata të tjera me futbollistët e Akademisë. Bëhet fjalë për mbrojtësit Brendon Smajli e Serjan Repaj si dhe mesfushorin Emrah Fikaj. Ata kanë qenë sezonin e kaluar pjesë e...