Start i mbarë për kuqeblutë. Fitojnë 2-1 ndaj Korabit

Vllaznia e ka nisur me fitore kampionatin e sivjetëm. Në ndeshjen e parë, atë ndaj Korabit të luajtur pasditen e sotme në "Loro Boriçi", ekipi ynë ka fituar me rezultatin 2-1. Në fakt, rezultati duhej të kishte qenë më...

Trajneri Lika: Duhet ta nisim kampionatin me fitore ndaj Korabit

Optimizëm tek Vllaznia në pragndeshjen me Korabin. Trajneri Hasan lika në daljen e tij para gazetarëve një ditë para kësaj sfide, ka shprehur besimin e plotë se nisja e kampionatit do të jetë e mbarë për skuadrën e tij....

Firmosin të tjerë titullarë, Vllaznia tashmë gati për kampionat

Gjatë ditës së sotme ka vijuar procesi i firmosjes së kontratave të reja apo dhe rinovimit të kontratave me futbollistët aktualë të Vllaznisë. Kështu, paradreke në zyrat e klubit kanë hedhur firmë njëri pas tjetrit portieri Alen Sherri dhe...

Vllaznia-Korabi të shtunën në ora 16.00 në “Loro Boriçi”

Ndeshja Vllaznia- Korabi e vlefshme për javën e parë të kampionatit të kategorisë së parë, do të luhet të shtunën në orën 16.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Klubi Vllaznia ka marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e kësaj ndeshje....

Vllaznia-Korabi të shtunën në ora 16.00 në “Loro Boriçi”

Ndeshja Vllaznia- Korabi e vlefshme për javën e parë të kampionatit të kategorisë së parë, do të luhet të shtunën në orën 16.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Klubi Vllaznia ka marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e kësaj ndeshje....

Vllaznia, firmosin edhe tre futbollistë të tjerë

Gjatë ditës së sotme ka vijuar procesi i firmosjes së kontratave të reja me futbollistët aktualë të ekipit të parë të Vllaznisë. Konkretisht është rënë dakord dhe kanë firmosur kontratat e reja mbrojtësit Olsi Gocaj e Antonio Marku si...

Hidhet shorti i “Uefa Youth League”, Vllaznia U19 përballë FC Astana

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i "Uefa Youth League", kompeticion në të cilin për të dytin vit me rradhë do të marrë pjesë edhe Vllaznia si kampionë e Shqipërisë për 19 vjeçarët. Në ceremoninë e hedhjes...

Vllaznia firmos kontratat e reja edhe me pesë futbollistë të tjerë

KF Vllaznia ka vijuar edhe sot me procesin e firmosjes së kontratave të reja apo dhe me rinovimin e atyre ekzistuese. Kështu, pas firmës së hedhur pak ditë më parë nga futbollistët Dan Ignat, Sergio Rodrigues Pereira Junior dhe...

Vllaznia firmos me tre futbollistë të huaj

Mesnata e së premtes ka shënuar edhe fundin e merkatos për futbollistët e huaj dhe pikërisht për këtë arsye, KF Vllaznia ka bërë të mundur marrjen e tre futbollistëve që tashmë do të jenë pjesë e saj. Bëhet fjalë...

Uefa konfirmon zyrtarisht pjesmarrjen e Vllaznia U-19 në “Uefa Youth League”

Institucioni I futbollit europian ka njoftuar klubin me një shkresë ku bën të ditur se tashmë ekipi jonë është pranuar për të qenë pjesë e këtij kompeticioni të rëndësishëm. Siç është bërë e ditur, kampionia...