Hyrje Lajme Faqe 185

Lajme

Vllaznia- Kinostudio në “Loro Boriçi. Të ardhurat për Ambrën e sëmurë

Ndeshja kryesore e javës për kampionatin kombëtar të futbollit të femrave, ajo në mes Vllaznisë dhe Kinostudios, do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi", ditën e shtunë me datë 19 tetor ora 14.00. Drejtuesit e klubit shkodran i kanë...

Vllaznia- Kastrioti luhet të dielën në orën 14.00 pa tifozë

Ndeshja Vllaznia- Kastrioti e vlefshme për javën e tetë të Superligës shqiptare, do të luhet ditën e dielë me datë 20 tetor 2013, ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Kështu ka njoftuar sot Federata Shqiptare e Futbollit. Në fakt,...

Vllaznia- Kastrioti luhet të dielën në orën 14.00 pa tifozë

Ndeshja Vllaznia- Kastrioti e vlefshme për javën e tetë të Superligës shqiptare, do të luhet ditën e dielë me datë 20 tetor 2013, ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Kështu ka njoftuar sot Federata Shqiptare e Futbollit. Në fakt,...

11-metërshi, një makth i vërtetë për futbollistët e Vllaznia U-19

Shënimi nga pika e bardhë e 11-metërshit është kthyer në një makth të vërtetë mesa duket për futbollistët e ekipit Vllaznia U-19. Për ta vërtetuar këtë gjë mjafton të përmendim faktin se ata kanë humbur plot tre 11-metërsha të...

11-metërshi, një makth i vërtetë për futbollistët e Vllaznia U-19

Shënimi nga pika e bardhë e 11-metërshit është kthyer në një makth të vërtetë mesa duket për futbollistët e ekipit Vllaznia U-19. Për ta vërtetuar këtë gjë mjafton të përmendim faktin se ata kanë humbur plot tre 11-metërsha të...

Vllaznia U-19 barazim 1-1 në Pogradec, Vllaznia U-17 humbet 1-2

Javë jo shumë e mbarë ka qenë kjo e katërta për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë luajtur ndeshjet e tyre të rradhës sot në Pogradec ndaj ekipeve të këtij qyteti dhe kanë arritur të marrin vetëm një barazim...

Vllaznia U-19 barazim 1-1 në Pogradec, Vllaznia U-17 humbet 1-2

Javë jo shumë e mbarë ka qenë kjo e katërta për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë luajtur ndeshjet e tyre të rradhës sot në Pogradec ndaj ekipeve të këtij qyteti dhe kanë arritur të marrin vetëm një barazim...

Agim Canaj: Gabimet me Skënderbeun dhe Teutën i kemi lënë pas

Tekniku Agim Canaj është i kënaqur me mënyrën si kanë shkuar gjërat në miqësoren e sotme ndaj Adës, ku i ka dhënë mundësinë të gjithë futbollistëve të tregojnë vlerat e tyre. Në një prononcim për gazetarët pas kësaj miqësoreje,...

Agim Canaj: Gabimet me Skënderbeun dhe Teutën i kemi lënë pas

Tekniku Agim Canaj është i kënaqur me mënyrën si kanë shkuar gjërat në miqësoren e sotme ndaj Adës, ku i ka dhënë mundësinë të gjithë futbollistëve të tregojnë vlerat e tyre. Në një prononcim për gazetarët pas kësaj miqësoreje,...

Vllaznia mund Adën 1-0 në miqësore. Shënon, i zakonshmi Bushiç

Pasditen e sotme, ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar një miqësore ndaj Adës së Velipojës. Trajnerët e të dy ekipeve, Canaj dhe Shaba kanë shfrytëzuar këtë ndërprerje kampionati për të testuar skuadrat e tyre. Ndeshja është zhvilluar në fushën sportive...