Vllaznia U-19 fiton 2-0 në Laç, Vllaznia U-17 humbet 1-2

Një fitore dhe një humbje kanë dhuruar ndeshjet e sotme për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë qenë udhëtuese në Laç teksa janë ndeshur me ekipet vendase dhe 19 vjeçarët shkodranë kanë fituar 2-0 ndërsa 17 vjeçarët kanë humbur...

Vllaznia paguan gjobën. Ndaj Bylisit të dielen, luhet me tifozë

Fitorja ndaj Partizanit të shtunën që kaloi, e ka rritur atmosferën në kampin shkodran. Jo vetëm skuadra dhe drejtuesit e saj duken të kënaqur me këtë ecuri, por edhe tifozët e shumtë kuqeblu. Pikërisht për ta bërë edhe më...

Vllaznia paguan gjobën. Ndaj Bylisit të dielen, luhet me tifozë

Fitorja ndaj Partizanit të shtunën që kaloi, e ka rritur atmosferën në kampin shkodran. Jo vetëm skuadra dhe drejtuesit e saj duken të kënaqur me këtë ecuri, por edhe tifozët e shumtë kuqeblu. Pikërisht për ta bërë edhe më...

Suad Lici: Skuadra duhet lënë të punojë e qetë, pa presion

Deri para dy sezonesh ka qenë pjesë e kuqebluve ndërsa tani merret me një aktivitet privat. Ish- mbrojtësi i majtë i Vllaznisë, Suad Lici gjithsesi nuk heq dorë nga ndjekja e skuadrës së tij të zemrës. E ka bërë...

Suad Lici: Skuadra duhet lënë të punojë e qetë, pa presion

Deri para dy sezonesh ka qenë pjesë e kuqebluve ndërsa tani merret me një aktivitet privat. Ish- mbrojtësi i majtë i Vllaznisë, Suad Lici gjithsesi nuk heq dorë nga ndjekja e skuadrës së tij të zemrës. E ka bërë...

Sinani: Vllaznia kap vendin e dytë. Kjo ecuri falë Canajt dhe Grimës

Vioresin Sinani, ish-kapiteni dhe gole adori më i mirë në gjithë historinë e deritanishme të kampionateve shqiptare, është optimist se kjo Vllazni mund të jetë pretendente deri në fund në këtë sezon. Sipas tij, Vllaznia e këtij edicioni deri...

Sinani: Vllaznia kap vendin e dytë. Kjo ecuri falë Canajt dhe Grimës

Vioresin Sinani, ish-kapiteni dhe gole adori më i mirë në gjithë historinë e deritanishme të kampionateve shqiptare, është optimist se kjo Vllazni mund të jetë pretendente deri në fund në këtë sezon. Sipas tij, Vllaznia e këtij edicioni deri...

Portieri Vujadinoviç: Merita për fitoren, e të gjithë ekipit

Miroslav Vujadinoviç, portieri i Vllaznisë, ka qenë heroi i takimit me Partizanin, pasi me pritjet e tij spektakolare ka treguar se është një nga pikat më të forta të shkodranëve. Me të vërtetë që Ndriçim Shtubina ka qenë autori...

Portieri Vujadinoviç: Merita për fitoren, e të gjithë ekipit

Miroslav Vujadinoviç, portieri i Vllaznisë, ka qenë heroi i takimit me Partizanin, pasi me pritjet e tij spektakolare ka treguar se është një nga pikat më të forta të shkodranëve. Me të vërtetë që Ndriçim Shtubina ka qenë autori...

Ndriçim Shtubina ka një dedikim të veçantë: Goli i takon Ledios!

Goli i tij ka patur shumë vlera ditën e djeshme. I shënuar në minutën e 49-të, ai i ka dhënë tre pikë ekipit të Vllaznisë dhe për këtë vetë Ndriçim Shtubina- autori i tij, ndjehet i lumtur. Për më...