Canaj: S’mendojmë për vendin e dytë. Duhet patjetër të mundim Bylisin

Skuadra shkodrane duket e gatshme për ndeshjen e rradhës me Bylisin që do të zhvillohet ditën e dielë. Ajo ka zhvilluar paradreken e sotme seancën e fundit stërvitore dhe më pas ka nisur grumbullimin në njërin nga hotelet e...

Canaj: S’mendojmë për vendin e dytë. Duhet patjetër të mundim Bylisin

Skuadra shkodrane duket e gatshme për ndeshjen e rradhës me Bylisin që do të zhvillohet ditën e dielë. Ajo ka zhvilluar paradreken e sotme seancën e fundit stërvitore dhe më pas ka nisur grumbullimin në njërin nga hotelet e...

Bilanci, Vllaznia s’ka humbur asnjëherë në Shkodër ndaj Bylisit

Në shumë raste bilancet nuk tregojnë asgjë. Megjithatë njëfarë orientimi të asaj se çfarë pritet të ndodhë, mund ta japë. Vllaznia dhe Bylis janë ndeshur 23 herë deri tani dhe në këtë bilanc përballjesh, kuptohet që dominojnë shkodranët. Ato...

Bilanci, Vllaznia s’ka humbur asnjëherë në Shkodër ndaj Bylisit

Në shumë raste bilancet nuk tregojnë asgjë. Megjithatë njëfarë orientimi të asaj se çfarë pritet të ndodhë, mund ta japë. Vllaznia dhe Bylis janë ndeshur 23 herë deri tani dhe në këtë bilanc përballjesh, kuptohet që dominojnë shkodranët. Ato...

Vllaznia, mundësia më e mirë për të kapur vendin e dytë të dielën

Rezultati i sotëm në ndeshjen Teuta- Kastrioti (1-2) ka qenë vërtetë surprizë për shumëkënd. Fitorja e krutanëve ka qenë e papritur dhe nga kjo ka përfituar jo pak edhe ekipi i Vllaznisë. Durrsakët pas humbjes së sotme kanë mbetur...

Vllaznia, mundësia më e mirë për të kapur vendin e dytë të dielën

Rezultati i sotëm në ndeshjen Teuta- Kastrioti (1-2) ka qenë vërtetë surprizë për shumëkënd. Fitorja e krutanëve ka qenë e papritur dhe nga kjo ka përfituar jo pak edhe ekipi i Vllaznisë. Durrsakët pas humbjes së sotme kanë mbetur...

Nis kampionati i minifutbollit. Vllaznia- Flamurtari të dielën

Të dielën nis kampionati kombëtar I minifutbollit në vendin tonë. Në të, do të marrë pjesë edhe ekipi I Vllaznisë I cili ka natyrisht pretendimet e veta në këtë kampionat. Ai ka kohë që ka nisur stërvitjen dhe tashmë...

Nis kampionati i minifutbollit. Vllaznia- Flamurtari të dielën

Të dielën nis kampionati kombëtar I minifutbollit në vendin tonë. Në të, do të marrë pjesë edhe ekipi I Vllaznisë I cili ka natyrisht pretendimet e veta në këtë kampionat. Ai ka kohë që ka nisur stërvitjen dhe tashmë...

4 futbolliste të Vllaznisë, pjesë e rëndësishme e fitores ndaj Greqisë

Kombetarja e Shqiperise për futbollin e femrave ka fituar ndeshjen e katërt ne Grupin e vet Eliminator, per Kupën e Botës, përballe Greqise me rezultatin 1-0. Ndeshja eshte zhvilluar pasditen e sotme ne stadiumin "Niko Dovana" te qytetit te...

4 futbolliste të Vllaznisë, pjesë e rëndësishme e fitores ndaj Greqisë

Kombetarja e Shqiperise për futbollin e femrave ka fituar ndeshjen e katërt ne Grupin e vet Eliminator, per Kupën e Botës, përballe Greqise me rezultatin 1-0. Ndeshja eshte zhvilluar pasditen e sotme ne stadiumin "Niko Dovana" te qytetit te...