include_once(ABSPATH . WPINC . '/header.php'); Lajme | K.F. Vllaznia Shkoder | Faqe 2

Vllaznia prezanton edhe portierin Andreja Efremov

KF Vllaznia bën të ditur se prej disa ditësh ka arritur marrëveshjen dhe ka firmosur kontratë edhe me portierin maqedonas Adreja Efremov. Mbrëmjen e së premtes portieri në fjalë është bërë pjesë e listës së federimit të ekipit "B"...

Trajneri Jonuz ftesë Etosë, Solarit dhe zëvendëspresidentit të “Aspire” Tarik, për të ardhur në...

Trajneri Mirsad Jonuz nga sot është vënë sërish në krye të ekipit duke vijuar me të përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë fundjavën tjetër me Partizanin në Shkodër. Tekniku kuqeblu siç kemi bërë të ditur...

Dy futbollistë të Akademisë Vllaznia grumbullohen me kombëtaren U19

Dy futbollistë të Akademisë Vllaznia janë thirrur nga trajneri Nevil Dede në grumbullimin e rradhës të kombëtares U19. Bëhet fjalë për mbrojtësin Egzon Shimaj i cili ka qenë i pranishëm edhe në grumbullimin e para pak ditëve të kësaj...

KOMUNIKATË PËR SHTYP

KF Vllaznia bën të ditur se që nga dita e sotme Hasan Lika nuk do të jetë më trajner i ekipit të parë. Me kërkesën e vetë trajnerit, kontrata dypalëshe është ndërprerë për aryse se z.Lika bashkë me familjen...

Katër futbollistë të Akademisë Vllaznia grumbullohen me kombëtaren U20

Kombëtarja e Shqipërisë U-20 e drejtuar nga trajneri Ilir Biturku është grumbulluar për një stejxh stërvitor tre ditor në kompleksin “Tropikal”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Biturku kanë filluar ditën e djeshme seancat stërvitore dhe do ta mbyllin këtë fazë...

Rikthehet Junior, Vllaznia zgjidh problemet në sulm

KF Vllaznia ka kënaqësinë të njoftojë rikthimin në skuadër të sulmuesit brazilian Silvio Rodriguez Pereira Junior. Ky i fundit siç e dini, ka qenë pjesë e skuadrës kuqebluve gjatë sezonit të kaluar teksa dha kontributin e tij për rikthimin...

DEKLARATË PËR MEDIAT

Klubi i Futbollit “Vllaznia”, në përgjigje të interesit publik dhe të mediave sqaron sa më poshtë vijon: Pasi jemi njohur me shqetësimin e ngritur nga stafi teknik ditët e fundit për veprime anti-sportive në ekipin e parë, po e shqyrtojmë...

Akademia Vllaznia, rezultatet e javës në kampionatet e Ligës Amatore

Fundjavën që lamë pas janë luajtur ndeshjet e rradhës të kampionateve të Ligës Amatore për Zonën e Veriut, në të cilin marrin pjesë edhe ekipet e Akademisë Vllaznisë. Rezultatet e arritura prej tyre kanë qenë shumë pozitive. Kështu, ekipi...

Vllaznia edhe tre firma të tjera para nisjes drejt Ohrit

Me Vllaznine bashkohen edhe tre futbolliste te tjere dhe ne kete menyre rradhet e saj shtohen serish duke treguar se perpjekjet e drejtuesve vazhdojne per te ndertuar nje ekip cilesor per sezonin e ri. Dy prej lojtareve qe do...

Firmos edhe Sidorenco, Vllaznia plotëson sulmin

KF Vllaznia bën të ditur se zyrtarisht skuadrës që nga dita e sotme i është shtuar edhe sulmuesi Eugeniu Sidorenco. Drejtuesit e klubit besojnë se eksperienca e madhe me ekipet e tij të mëparshme por edhe me kombëtaren e...