Sherri dhe Demaj thirren në Kombëtaren U-17 nga trajneri Mustedanagiç

Trajneri i kombëtares U-17 të vendit tonë, boshnjaku Xhemal Mustedanagiç që nga fillimi i kësaj jave ka nisur grumbullimin me ekipin e tij për ndeshjet e rradhës eliminatore që do të zhvillojë në ditët e ardhshme. Që prej së...

Vllaznia femra merr edhe fitoren e katërt rradhazi në kampionat

Kater ndeshje, kater fitore per Vllaznine e femrave. Pasditen e djeshme ajo ka arritur te fitoje edhe ndaj Juban Danjes me rezultatin 5-0, ne derbin shkodran qe eshte luajtur ne kompleksin sportiv "Zmijani".Duhet thene se ne pjesen e pare...

Kalaja: Goli ndaj Skënderbeut shkon për familjen dhe Shkodrën time

Me golin që shënoi pasditen e së shtunës ndaj Skënderbeut, I ka dhënë fitoren Vllaznisë dhe natyrisht që Arlind Kalaja ndjehet I kënaqur për këtë gjë. Në prononcimin e tij për mediat, ai këtë gol ia dedikon familjes së...

Trajneri Canaj: Kërkojmë pikët maksimale ndaj Kastriotit

Vllaznia do të kërkojë vetëm fitoren në ndeshjen e nesërme ndaj Kastriotit. Kjo është deklarata e bërë nga trajneri i saj Agim Canaj paraditen e sotme për mediat. Ai e ka vlerësuar kundërshtarit dhe veçanërisht lojtarët që e përbëjnë...

Vllaznia U19 barazim me shumë vlerë në transfertë ndaj Shkëndisë

Goli i shënuar nga Samuel Asllani në minutën e 79-të i ka dhënë barazimin 1-1 Vllaznisë U19 në ndeshjen me rivalen e saj kryesore- Shkëndinë. Takimi i vlefshëm për javën e parë të fazës së dytë është luajtur pasditen...

Sot 97 vjetori i lindjes. Gëzuar Vllazni!

Dita e sotme ka qenë e veçantë për klubin tonë. Ka festuar 97 vjetorin e krijimit të tij. 16 shkurti i vitit të largët 1919, na bën tashmë të gjithëve krenarë. 75 themeluesit e kësaj shoqnie, ndoshta nuk e...

Vllaznia e minifutbollit kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

Vllaznia e minifutbollit ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Ajo ka mundur në çerekfinale ekipin e Flamurtarit me rezultatin 3-1. Ndeshja është luajtur në Elbasan pasditen e djeshme dhe është shoqëruar me...

Vllaznia U19 ngre lart edhe trofeun e dytë të sezonit

Vllaznia U19 merr edhe trofeun e dytë sezonal, atë të Kampionit të Grupit A. Kupa I është dorëzuar kapitenit Lekaj pas përfundimit të ndeshjes së fundit të fazës së tretë të kampionatit. Kuqeblutë konfirmojnë edhe njëherë vlerat e tyre....

Vllaznia- Kukësi luhet të dielën. Besim tek kuqeblutë për fitore

Pavarësisht një ecurie jo të mirë dhe me oshilacione në ndeshjet e fundit, Vllaznia do të kërkojë fitoren në ndeshjen e rradhës. Atë që do të luajë ndaj Kukësit ditën e dielë në ora 13.00 në stadiumin "Loro Boriçi"...

Vllaznia, firmosin edhe tre futbollistë të tjerë

Gjatë ditës së sotme ka vijuar procesi i firmosjes së kontratave të reja me futbollistët aktualë të ekipit të parë të Vllaznisë. Konkretisht është rënë dakord dhe kanë firmosur kontratat e reja mbrojtësit Olsi Gocaj e Antonio Marku si...