Zyrtare: Vllaznia- Skënderbeu luhet të enjten në ora 14.00

Ndeshja e javës së gjashtë të Superligës në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Skënderbeut nuk do të luhet ditën e mërkurës siç mendohej por të enjten. Kështu ka vendosur ditën e sotme Federata Shqiptare e Futbollit teksa ka lajmëruar...

Kryebashkiaku Luka sërish pranë skuadrës. Edhe 2 milionë lekë premio

Tashmë duket se ka bërë ritual. Kryebashkiaku i Shkodrës, njëkohësisht edhe president i Vllaznsië, pas fitoreve të skuadrës së tij zbret nga tribuna ViP në dhomat e zhveshjes për të uruar dhe përshëndetur futbollistët dhe stafin drejtues.kështu ka bërë...

Kryebashkiaku Luka sërish pranë skuadrës. Edhe 2 milionë lekë premio

Tashmë duket se ka bërë ritual. Kryebashkiaku i Shkodrës, njëkohësisht edhe president i Vllaznsië, pas fitoreve të skuadrës së tij zbret nga tribuna ViP në dhomat e zhveshjes për të uruar dhe përshëndetur futbollistët dhe stafin drejtues.kështu ka bërë...

Akademia Vllaznia, fiton U-19, humbet U-17 ndaj Shkëndisë së Durrësit

Me një fitore dhe një humbje është mbyllur java e dytë e kampionateve kombëtare të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia. Kanë fituar të rinjtë ndërsa kanë humbur paratërinjtë ndërkohë që në të dy takimet është fiksuar i njëjti...

Akademia Vllaznia, fiton U-19, humbet U-17 ndaj Shkëndisë së Durrësit

Me një fitore dhe një humbje është mbyllur java e dytë e kampionateve kombëtare të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia. Kanë fituar të rinjtë ndërsa kanë humbur paratërinjtë ndërkohë që në të dy takimet është fiksuar i njëjti...

Canaj: Vllaznia po bind. Kjo është e rëndësishme në këto momente

Trajneri i Vllaznisë Agim Canaj është parë shumë i kënaqur pas fitores së arritur sot nga skuadra e tij ndaj Laçit. Sigurisht që gjërat po i shkojnë mirë dhe tashmë skuadra e tij ka krijuar një vazhdimësi të rezultateve...

Canaj: Vllaznia po bind. Kjo është e rëndësishme në këto momente

Trajneri i Vllaznisë Agim Canaj është parë shumë i kënaqur pas fitores së arritur sot nga skuadra e tij ndaj Laçit. Sigurisht që gjërat po i shkojnë mirë dhe tashmë skuadra e tij ka krijuar një vazhdimësi të rezultateve...

Vllaznia mund edhe Laçin dhe ngjitet në vend të parë deri nesër

Tjetër fitore e Vllaznisë. Pasditen e sotme ajo ka mundur me rezultatin e pastër 3-0 ekipin e Laçit në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi”. Loja nuk ka filluar mirë për kuqebluve megjithatë në të parin rast që...

Vllaznia mund edhe Laçin dhe ngjitet në vend të parë deri nesër

Tjetër fitore e Vllaznisë. Pasditen e sotme ajo ka mundur me rezultatin e pastër 3-0 ekipin e Laçit në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi”. Loja nuk ka filluar mirë për kuqebluve megjithatë në të parin rast që...

Ekipi i Vllaznisë sërish i grumbulluar në hotel “Argenti”

Klubi Vllaznia vazhdon t’I qëndrojë shumë afër skuadrës. Përveçse me dhënien e vazhdueshme të premiove, ata po I qëndrojnë pranë edhe në plotësimin e kushteve të tjera. Kështu edhe ditën e djeshme, ndonëse ndeshja e rradhës do luhet në...