Vllaznia ditën e shtunë ndeshje miqësore me ekipin e Adës

Vllaznia do ta shfrytëzojë ndërprerjen e kampionatit për të zhvilluar një ndeshje miqësore. Pushimi I aktivitetit për ekipin shkodran duket se ka mbërritur në momentin më të mirë të mundshëm. Dy humbjet e njëpasnjëshme me Skënderbeun dhe Teutën kanë...

Vllaznia ditën e shtunë ndeshje miqësore me ekipin e Adës

Vllaznia do ta shfrytëzojë ndërprerjen e kampionatit për të zhvilluar një ndeshje miqësore. Pushimi I aktivitetit për ekipin shkodran duket se ka mbërritur në momentin më të mirë të mundshëm. Dy humbjet e njëpasnjëshme me Skënderbeun dhe Teutën kanë...

Alban Noga: Objektivi im jo titulli por nxjerrja e elementit cilësor

Këtë sezon ka marrë një detyrë të re. Atë të trajnerit të parë të ekipit U-17 të Akademisë Vllaznia. Alban Noga në dy sezonet e kaluara ka qenë në rolin e zëvendëstrajnerit me ekipin U-19. Tashmë kuptohet që ka...

Alban Noga: Objektivi im jo titulli por nxjerrja e elementit cilësor

Këtë sezon ka marrë një detyrë të re. Atë të trajnerit të parë të ekipit U-17 të Akademisë Vllaznia. Alban Noga në dy sezonet e kaluara ka qenë në rolin e zëvendëstrajnerit me ekipin U-19. Tashmë kuptohet që ka...

Florind Bardulla e Arsid Kruja thirren në kombëtaren U-21

Dy futbollistë të ekipit të Vllaznisë janë thirrur në kombëtaren U-21 për ndeshjen e rradhës eliminatore të Kampionatit Europian. Bëhet fjalë për Florind Bardullën dhe Arsid Krujën. Ftesa në fjalë ka mbërritur nga zyrat e FSHF-së në klubin shkodran...

Florind Bardulla e Arsid Kruja thirren në kombëtaren U-21

Dy futbollistë të ekipit të Vllaznisë janë thirrur në kombëtaren U-21 për ndeshjen e rradhës eliminatore të Kampionatit Europian. Bëhet fjalë për Florind Bardullën dhe Arsid Krujën. Ftesa në fjalë ka mbërritur nga zyrat e FSHF-së në klubin shkodran...

Agim Canaj: Askush s’mund të tallet me fanellën e Vllaznisë

Numri një i pankinës së Vllaznisë, Agim Canaj, pas ndeshjes ka pranuar se ishin të ndërgjegjshëm për vështirësitë që ajo kishte. Ai tha se do ta analizojnë në detaje këtë takim, duke parë golat e shënuar, të cilët, sipas...

Agim Canaj: Askush s’mund të tallet me fanellën e Vllaznisë

Numri një i pankinës së Vllaznisë, Agim Canaj, pas ndeshjes ka pranuar se ishin të ndërgjegjshëm për vështirësitë që ajo kishte. Ai tha se do ta analizojnë në detaje këtë takim, duke parë golat e shënuar, të cilët, sipas...

Akademia Vllaznia dy fitore nga 3-0 ndaj ekipeve të Flamurtarit

Gjashtë pikë të marrë, gjashtë gola të shënuar dhe asnjë i pësuar nga dy ekipet e Akademisë Vllaznia ditën e sotme në ndeshjet e rradhës, ato që kanë zhvilluar ndaj ekipeve të Flamurtarit. Ndeshjet janë luajtur në fushën sportive...

Akademia Vllaznia dy fitore nga 3-0 ndaj ekipeve të Flamurtarit

Gjashtë pikë të marrë, gjashtë gola të shënuar dhe asnjë i pësuar nga dy ekipet e Akademisë Vllaznia ditën e sotme në ndeshjet e rradhës, ato që kanë zhvilluar ndaj ekipeve të Flamurtarit. Ndeshjet janë luajtur në fushën sportive...