Cungu i kënaqur për lojën dhe rezultatin ndaj krutanëve

Pas miqësores së fituar me rezultatin 4-0 ndaj Kastriotit, trajneri i Vllaznisë Armando Cungu në një prononcim për mediat është shprehur përgjithësisht i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij. Kuptohet që ajo ka ende për t’u përmirësuar megjithatë...

Tre fitore për ekipet e Akademisë Vllaznia në kampionatet e Ligës Amatore

Në fundjavën që lamë pas janë luajtur një ndeshje e ndeshjeve të kampionatit të Ligës Amatore për Zonën e Veriut dhe në fushë kanë qenë edhe disa ekipe të Akademisë Vllaznia. Kështu, Vllaznia U13-A ka luajtur ndaj ekipit Shpresa...

Marku: Flamurtari i vështirë por edhe Vllaznia do fitoren

Përgatitjet për ndeshjen e rradhës me Flamurtarin kanë mbaruar në kampin shkodran dhe tashmë çdo gjë duket gati. Seanca e mesditës së sotme ka qenë e fundit përpara se ekipi të niset për në Vlorë dhe para gazetarëve këtë...

Vllaznia U16 fiton sërish

Tjeter fitore ne kampionat per Vllaznia U16. Kete here ajo ka fituar 3-1 ne ndeshjen e rradhes ndaj ekipit "Don Bosko U17" dhe kesisoj kuqeblute forcojne pozitat ne krye te renditje. Ka qene nje ndeshje e bukur megjithate futbollistet...

Vllaznia për femra, kualifikohet pa vështirësi për në finale të Kupës

Përcaktohet çifti i finales së Kupës të Shqipërisë në futboll për femra. Vllaznia dhe Kinostudio do të jenë dy ekipet që do të diskutojnë fitoren e këtij trofeu, i pari për sezonin 2015-16. Vllaznia ka siguruar daljen në finalen...

Kapiteni Shtubina: Vllaznia shkon në Durrës vetëm për fitore

Tek Vllaznia ka besim se skuadra do të mundet të dalë nga momenti i vështirë që po kalon. Ka qenë kapiteni Ndriçim Shtubina ai që sot ka folur në emër të skuadrës para gazetarëve dhe ka shprehur bindjen se...

Vllaznia mund Adën 1-0 në miqësore. Shënon, i zakonshmi Bushiç

Pasditen e sotme, ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar një miqësore ndaj Adës së Velipojës. Trajnerët e të dy ekipeve, Canaj dhe Shaba kanë shfrytëzuar këtë ndërprerje kampionati për të testuar skuadrat e tyre. Ndeshja është zhvilluar në fushën sportive...

Dritan Gjyrezi në Gjenevë për mbledhjen e rradhës të ECA-së

Menaxheri Dritan Gjyrezi, si përfaqësues I klubit të futbollit Vllaznia, ka udhëtuar ditën e djeshme drejt Gjenevës së Zvicrës për të marrë pjesë në mbledhjen e rradhës të ECA-së, shoqatës së klubeve të futbollit të Europës ku ajo aderon...

Vllaznia e pafat. E pëson në ’90 ndaj Partizanit në Tiranë

Skuadra shkodrane ka rezultuar edhe njëherë tjetër e pafat. Në një ndeshje të interpretuar mirë dhe ndonëse me pesë mungesa të rëndësishme, Vllaznia ishte shumë pranë marrjes së barazimit në ndeshjen e luajtur ndaj Partizanit kryesues në stadiumin "Qemal...

Vllaznia mundet 1-3 nga Skënderbeu. Vendos një 11-metërsh i dyshimtë

Vllaznia pëson një tjetër humbje. Këtë herë ndaj kampionëve në fuqi, atyre të Skënderbeut me rezultatin 1-3 në një ndeshje ku skuadra jonë është paraqitur përgjithësisht mirë. Ajo në pjesën e parë të ndeshjes ka luajtur si e barabartë...