include_once(ABSPATH . WPINC . '/header.php'); Lajme | K.F. Vllaznia Shkoder | Faqe 218

Ndahet nga jeta në Gjermani ish- futbollisti i Vllaznisë Zamir Shpuza

Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur në Gjermani pak minuta më parë ish- futbollisti i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare Zamir Shpuza. Ai ka pësuar ditët e fundit një hemoragji cerebrale dhe situata e tij nuk është përmirësuar...

Vllaznia tjetër barazim ndaj Partizanit. Këtë herë 1-1 në “Loro Boriçi”

Skuadra shkodrane ka qenë vetëm 11 minuta larg fitores pasditen e sotme ndaj Partizanit. Kjo ngaqë Batha në minutën e 79-të ka arritur të barazojë shifrat në 1-1. Shifra këto që nuk ndryshuan më deri në...

Goli i Shtubinës i jep fitoren Vllaznisë në Korçë ndaj Skënderbeut

Vllaznia vazhdon të bëjë mirë në ndeshjet në transfertë dhe pas asaj të Gjirokastrës, ka marrë një tjetër fitore me shumë vlerë edhe në Korçë. Në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës ndaj Skënderbeut, kuqeblutë kanë fituar me...

Vllaznia barazim me shumë vlerë ndaj Bylisit

Vllaznia në ndeshjen e rradhës për kampionat ka barazuar 2-2 në Ballsh ndaj Bylisit vendas. Ekipi shkodran ka kaluar I pari në avantazh që në minutën e 2-të me anë të Malotës që gjuan saktë në hyrje të zonës...

Tomislav Bushiç, një tjetër kroat për sulmin e Vllaznisë

Vllaznia s’heq dorë nga kërkesat e saj për të gjetur një sulmues cilësor në prag të nisjes së sezonit të ri. Pasi kanë dështuar me kroatin Vidoviç që nuk ka bindur aq sa duhet, drejtuesit kuqeblu do të sjellin...