Hyrje Lajme Faqe 3

Lajme

Sot në 13.30 sfida e kthimit e Kupës së Shqipërisë, Kamza- Vllaznia

Sot në orën 13.30 në stadiumin e qytetit të Kamzës do të luhet ndeshja e kthimit e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë në mes ekipit vendas dhe Vllaznisë. Siç dihet, ekipi ynë e ka fituar ndeshjen e...

Vllaznia- Besa, finalja e Kupës për U19 luhet të mërkurën në Elbasan

Vllaznia- Besa do të jetë çifti finalist i Kupës së Shqipërisë për sezonin 2018-2019 për 19 vjeçarët. Ky është verdikti i ndeshjeve gjysmëfinale teksa ekipi ynë ka fituar ndaj Shkëndisë së Durrësit pas gjuajtjes së 11-metërshave me rezultatin 3-1...

Grumbullohet Shqipëria U-15, pjesë e saj edhe tre futbollistë të Akademisë Vllaznia

Shqipëria U-15 ka filluar një grumbullimin gjashtë ditor që po zhvillohet në Kompleksin Tropikal. Në urdhërat e trajnerit Armand Dama janë thërritur 25 lojtarë, të cilët janë ndjekur më parë në seleksionimet e zhvilluara brenda dhe jashtë Shqipërisë. Pjesë...

Vllaznia U19 shkon në finale. Shkëlqen portieri Qarri

Vllaznia U19 ka fituar ndaj Shkëndisë së Durrësit dhe ka kaluar në finale dhe për koinçidencë, për të përcaktuar fituesin edhe sot është dashur gjuajtja e 11-metërshave.Dhe njeriu që ka vendosur fatin e tyre ka qenë portieri 18 vjeçar...

Vllaznia ndalet nga Erzeni në ndeshjen e rradhës

Vllaznia është mundur me rezultatin 2-0 nga Erzeni në ndeshjen e rradhës. Në takimin e luajtur pasditen e së shtunës në Peqin për shkak të dënimit të fushës së shijakasve, këta të fundit kanë treguar më shumë dëshirë dhe...

Vllaznia U17 s’shkon në finale të Kupës. Ndalet nga 11-metërshat

17 vjeçarët shkodranë nuk ia kanë dalë të përsërisin sezonin e kaluar kur shkuan në finale të Kupës së Shqipërisë.Mesditën e sotme ato janë përballur në Kamëz me Teutën dhe kanë humbur ndaj saj vetëm pas gjuajtjes së 11-metërshave.I...

Nis bashkëpunimi me “Derby Football Academy”, Vllaznia merr sulmuesin Metu Jesus

Bashkëpunimi i nisur pak kohë më parë në mes KF Vllaznia dhe "Derby Football Academy" të Nigerisë është konkretizuar sot me firmosjen e futbollistit të parë të kësaj të fundit me klubin shkodran. Bëhet fjalë për futbollistin Izunna Christopher...

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës, përcaktohen kundërshtarët e ekipeve të Akademisë Vllaznia

Pak minuta më parë në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti i ndeshjeve të turit gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë. Kështu, verdikti i goglave ka qenë i tillë që për 17 vjeçarët, Vllaznia do të përballet...

Katër futbollistë të Akademisë Vllaznia grumbullohen me kombëtaren U20

Kombëtarja e Shqipërisë U-20 e drejtuar nga trajneri Ilir Biturku është grumbulluar për një stejxh stërvitor tre ditor në kompleksin “Tropikal”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Biturku kanë filluar ditën e djeshme seancat stërvitore dhe do ta mbyllin këtë fazë...

Paraqitje e shkëlqyer e ekipeve të Akademisë Vllaznia, kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës

Paraqitje të shkëlqyera të ekipeve të Akademisë Vllaznisë edhe në ndeshjet e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Të dy ekipet tona, si ai i 17 vjeçarëve ashtu edhe ai i 19 vjeçarëve, kanë arritur të fitojnë edhe...