include_once(ABSPATH . WPINC . '/header.php'); Lajme | K.F. Vllaznia Shkoder | Faqe 3

Kampionatet e Ligës Amatore, spikasin ekipet U13 dhe U15 të Akademisë Vllaznia

Kampionatet e Ligës Amatore kanë vijuar edhe fundjavën që lamë pas, ndonëse për shkak të kushteve atmosferike jo të gjitha ndeshjet janë zhvilluar. Në fushë kanë qenë vetëm tre ekipe të Akademisë Vllaznia të cilët kanë arritur dy fitore...

Vllaznia fiton 1-0 miqësoren me Pogradecin

Vllaznia e ka fituar me rezultatin 1-0 miqësoren e parë, atë të zhvilluar pasditen e sotme në Pogradec ndaj skuadrës vendase. Goli I Bardullës në pjesën e dytë me 11-metërsh ka mjaftuar që kuqeblutë ta fitojnë këtë miqësore. Trajneri...

Nis bashkëpunimi me “Derby Football Academy”, Vllaznia merr sulmuesin Metu Jesus

Bashkëpunimi i nisur pak kohë më parë në mes KF Vllaznia dhe "Derby Football Academy" të Nigerisë është konkretizuar sot me firmosjen e futbollistit të parë të kësaj të fundit me klubin shkodran. Bëhet fjalë për futbollistin Izunna Christopher...

Vllazni fiton 4-1 ndaj Partizanit dhe merr kreun. Humb Vllaznia U17

Janë luajtur në kryeqytet sot ndeshjet e prapambetura të kampionatve të moshave në mes ekipeve të Partizanit dhe Vllaznisë. Spikat takimi i 19 vjeçarëve ku ekipi ynë ka fituar me rezultatin 4-1 duke u ngjitur kësisoj në krye të...

Trajneri Jonuz: Rëndësi ka të kthehet shpejt normaliteti, bashkë do ia dalim

Prej më tepër se një jave trajneri I Vllaznisë Mirsad Jonuz ndodhet në Maqedoninë e Veriut pranë familjes së tij dhe padyshim që ndjehet I shqetësuar nga situata e krijuar në vendin e tij, por edhe në Shqipëri dhe...

Vllaznia zgjedh trajnerin për sezonin e ardhshëm

Pas firmave në kontratë me disa futbollistë të cilët do të jenë pjesë e skuadrës për sezonin e ardhshëm futbollistik, drejtuesit e klubit kanë vijuar punën edhe në aspekte të tjera. Për këtë arsye, ditën e sotme është arritur...

Vllaznia mund Vorën me 6 gola, diferenca me ndjekësit shkon në +10

Vllaznia ka arritur një fitore shumë të thellë ndaj Vorës në transfertë në shifrat 6-0 dhe njëkohësisht ka përfituar sërish nga humbja e Erzenit në Shënkoll duke bërë që diferenca me të tashmë të shkojë në 10 pikë. Çka...

Drejtuesit e Vllaznisë marrëveshje bashkëpunimi me “Derby Football Academy” në Nigeri

Dy drejtuesit e lartë të KF Vllaznia, administratori Suad Lici dhe drejtori sportiv Engin Firat prej disa ditësh ndodhen në Nigeri për të nisur një bashkëpunim me një Akademi të njohur atje. Pas ndjekjes së një turneu me 6...

Vllaznia U19 nuk ia del të shkojë në finale. Eliminohet me 11-metërsha

Fati nuk ka qenë me Vllazninë U19 për të dytën herë rresht dhe prandaj këtë herë ajo nuk ka arritur dot të fitojë dhe të shkojë në finalen e Kupës së Shqipërisë të këtij sezoni.Nëse ndaj Partizanit në çerekfinale...

Drejtori Engin Firat në Katar për bashkëpunim me Akademinë “Aspire-Doha”

Drejtori sportiv I KF Vllaznia, z.Engin Firat prej disa ditësh ndodhet në Katar. Ashtu siç ishte premtuar, klubi ynë ka nisur bashkëpunimin me disa klube dhe Akademi të ndryshme nëpër botë. Njëra prej tyre është Akademia “Aspire” e Dohas,...