Sherri dhe Demaj thirren në Kombëtaren U-17 nga trajneri Mustedanagiç

Trajneri i kombëtares U-17 të vendit tonë, boshnjaku Xhemal Mustedanagiç që nga fillimi i kësaj jave ka nisur grumbullimin me ekipin e tij për ndeshjet e rradhës eliminatore që do të zhvillojë në ditët e ardhshme. Që prej së...

Grima: Vllaznia i ka financat e garantuara nga Bashkia

Drejtori sportiv i klubit të futbollit Vllaznia Armir Grima në një dalje të tij publike në media, ka sqaruar shumë gjëra që kanë të bëjnë me ecurinë e kësaj skuadre, problematikën që hasi në merkaton e janarit por edhe...

Vllaznia U-19 tjetër fitore ndërsa Vllaznia U-17 ndalet me një barazim

Ekipet e Akademisë Vllaznia kanë zhvilluar sot ndeshjet e tyre të rradhës. Ato kanë pritur në Shkodër ekipet respektive të Akademisë së futbollit të kryeqytetit. Po ndërsa Vllaznia U-19 ka vijuar me serinë e fitoreve, ai U-17 është ndalur...

Vllaznia rinovon kontratat me dy titullarë të sezonit të kaluar

KF Vllaznia bën të ditur se ka rinovuar kontratat edhe me dy prej futbollistëve më të rëndësishëm të ekipit, kapitenin Gilman Lika dhe mbrojtësin Renato Malota. Këto dy sportistë konsiderohen si elementë të rëndësishëm edhe për sezonin e ri...

Trajneri Canaj: Vllaznia do të kualifikohet nesër ndaj Partizanit

Objektivi I Vllaznisë në ndeshjen e Kupës me Partizanin, do të jetë një dhe I vetëm: kualifikimi për në turin tjetër. Kjo është deklarata e bërë nga ana e trajnerit të saj Agim Canaj në konferencën e shtypit dhënë...

Gjyrezi dhe Cungu premtojnë një sezon ndryshe për Vllazninë

Drejtuesit e Vllaznisë, administratori Astrit Gjyrezi dhe trajneri Armando Cungu kanë dalë në një konferencë për shtyp paraditen e së shtunës pikërisht për të folur në lidhje me sezonin e ri futbollistik që pritet të startojë për të folur...

Canaj: Shpresoj shumë që në Krujë të na dalë në dritë goli

Trajneri i Vllaznisë Agim Canaj është i bindur se në ndeshjen e nesërme me Kastriotin që do të luhet në orën 14.00 në Krujë, skuadra e tij do të dalë patjetër tek goli. Të paktën kështu shpreson duke u...

Vllaznia barazim 1-1 në Burrel në ndeshjen e parë të Kupës

Pasditen e sotme në stadiumin "Liri Ballabani" të Burrelit është luajtur ndeshja e parë e turit të parë të Kupës së Shqipërisë mes skuadrës vendase dhe Vllaznisë. Në fund të 90 minutëshit është sigluar rezultati i barabartë 1-1, rezultat...

Vllaznia për femra mund Juban Danjën edhe në kampionat, 7-2

Mesditën e sotme është luajtur sërish derbi shkodran i futbollit të femrave, ai në mes Vllaznisë dhe Juban Danjës. Këto dy ekipe ishin ndeshur edhe pak ditë më parë në finalen e Kupës së Shqipërisë teksa vajzat kuqeblu fituan...

Vllaznia tjetër fitore. Mund 2-0 Mamurrasin në transfertë për Kupë

Vllaznia e ka nisur me fitore edhe edicionin e sivjetëm të Kupës së Shqipërisë. Ndonëse sfida e sotme në trasnfertë me Mamurrasin konsiderohej e vështirë nisur nga merkatoja e zhvilluar nga kjo skuadër, kuqeblutë nuk janë frikësuar aspak dhe...