Hyrje Lajme Faqe 4

Lajme

Kombëtarja U20 miqësore me Katarin, pjesë e saj edhe dy futbollistë të Vllaznisë

Që prej ditës së djeshme është grumbulluar në Paris të Francës kombëtarja U20 e Shqipërisë. Siç dihet, ajo do të luajë një ndeshje miqësore ndaj ekipit të Katarit. Trajneri Ilir Biturku ka grumbulluar 18 lojtarë për këtë ndeshje që...

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve, Vllaznia U19 përballë Flamurtarit

Vllaznia U19 ka mësuar emrin e kundërshtarit me të cilin do të ndeshet të shtunën në ndeshjen gjysmëfinale të kampionatit. Përballë saj do të jetë ekipi i Flamurtarit të Vlorës. Padyshim që edhe ndaj këtij kundërshtari, objektivi i ekipit...

Vllaznia U19 ngre lart edhe trofeun e dytë të sezonit

Vllaznia U19 merr edhe trofeun e dytë sezonal, atë të Kampionit të Grupit A. Kupa I është dorëzuar kapitenit Lekaj pas përfundimit të ndeshjes së fundit të fazës së tretë të kampionatit. Kuqeblutë konfirmojnë edhe njëherë vlerat e tyre....

“Vllaznia B” fiton me përmbysje. Mund 2-1 Gramshin

Fitore me përmbysje për "Vllaznia B" në ndeshjen e rradhës për kampionat. Ajo është ndeshur me ekipin e Gramshit në fushën "Reshit Rusit" dhe ka triumfuar me përmbysje në shifrat 2-1.Duhet thënë se gramshiotët vinin si pretendent për ta...

Vllaznia U19 bën të vetin edhe trofeun e dytë të këtij sezoni

19 vjeçarët e Vllaznisë fitojnë edhe trofeun e dytë të këtij sezoni. Pas Kupës së Shqipërisë të fituar dy muaj më parë, sot shkodranët bënë të tyrin edhe trofeun e "Kampionit të Grupit A" ose siç konsiderohet ndryshe "Kampion...

Vllaznia U12 fituese e turneut “Episkiros” në Selanik, Vllaznia U14 renditet e dyta

Paraqitje të shkëlqyera të dy ekipeve të Akademisë Vllaznia në turneun ndërkombëtar "Episkiros" që u zhvillua për tre ditë me rradhë në Selanik të Greqisë dhe ku morën pjesë ekipe të Akademive shumë të njohura nga mbarë Europa. Në...

Vllaznia barazon 1-1 në Lezhë ndaj Besëlidhjes

Në barazim 1-1 është mbyllur ndeshja e rradhës për ekipin e Vllaznisë. Ai ka luajtur në Lezhë ndaj Besëlidhjes dhe dy ekipet kanë ndarë nga një pikë në fund të 90 minutave. Të parët kanë kaluar në avantazh vendasit...

Dy ekipe të Akademisë Vllaznia pjesmarrës në një turne në Selanik të Greqisë

Me ftesë të "Aternon sports" me qendër në Selanik të Greqisë, dy ekipe të Akademisë Vllaznia do të marrin pjesë në një turne treditor që do të zhvillohet në vendin fqinj. Bëhet fjalë për ekipet U12 dhe U14 të...

Dy fitore për ekipet e Akademisë Vllaznia në javën e 25-të

Dy fitore kanë arritur ekipet e Akademisë Vllaznisë në javën e 25-të të kampionateve.Kështu 19 vjeçarët kanë pritur në Shkodër Tiranën të cilën e kanë mundur me rezultatin e pastër 3-0 ndërsa 17 vjeçarët kanë fituar në transfertë 2-1...

Pas tetë fitoresh rradhazi, ndalet Vllaznia

Pas tetë fitoresh rradhazi në kampionat, Vllaznia është mundur në kampionat. Ka ndodhur kështu në takimin e luajtur pasditen e së dielës në Pezë- Helmës teksa ajo është mundur me rezultatin 0-2 nga Dinamo. Në pjesën e parë ka...