“Vllaznia B” fiton 3-2 “derbin” me Adën

Ekipi i dytë i Vllaznisë ka marrë fitoren e tretë në kampionat pasditen e sotme. Ai ka fituar "derbin" me ekipin e Adës në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në fushën sportive "Reshit Rusi" me rezultatin 3-2....

“Vllaznia B” fitore me goleadë ndaj Internacional

"Vllaznia B" eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat, madje kete here me goleade teksa ne ndeshjen e rradhes ka fituar me rezultatin e thelle 5-1 ndaj Internacional ne ndeshjen e luajtur pasditen e djeshme ne fushen sportive "Reshit Rusi".Rezultati...

“Vllaznia B” ndalet nga Mirdita. Kuqeblutë munden në javën e dytë

Pas fitores javen e kaluar, "Vllaznia B" ne ndeshjen e dyte te kampionatit, eshte ndalur nga Mirdita ne sfiden e luajtur ne fushen sportive "Skender Halili". Mirditoret kane fituar me rezultatin 1-0 ne kete 90 minutesh. Një gol...

“Vllaznia B” e nis me fitore kampionatin, mund 2-1 Klosin

Belajdi Pusi i ka dhene fitoren Vllaznise B ne ndeshjen e pare te kampionatit duke shenuar dy gola dhe duke kontribuar ne suksesin 2-1 te kuqebluve ndaj Klosit.Ne ndeshjen e luajtur ne fushen "Reshit Rusi", sulmuesi i ekipit te...