Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3575
mod_vvisit_counterDje8017
mod_vvisit_counterKete jave21313
mod_vvisit_counterTe gjitha7502389

Vllaznia U-16 e pandalshme. Arrin edhe fitoren e 11-të në kampionat

Shtyp pdf

Një tjetër ekip i Akademisë tonë vazhdon rrugën e suksesit. Bëhet fjalë për atë të 16 vjeçarëve i cili ndonëse ka një moshë më të vogël nga të gjithë ekipet e tjera të këtij kampionati, po dominon mbi to jo vetëm me lojë por edhe me rezultate. Në ndeshjen e rradhës,Vllaznia U-16 ka fituar me rivalen e saj kryesore, ekipin e Shkodrës të cilin e ka mundur me shifrat 2-0.Formacioni i ekipit tonë në këtë takim ka qenë ky: Harusha, Amuli, Çomo, Krymi, Peku, Torishta, Mali, Kerjota, Osmani, Gjurkaj dhe Zefi. Janë aktivizuar edhe Kola e Rroji. Autor i të dy golave ka qenë sulmuesi Gjurkaj në minutat 75 dhe 78. Kjo ka qenë fitorja e 11-të e këtij ekipi në 12 ndeshje të luajtura teksa udhëheq me meritë renditjen e kampionatit dhe natyrisht që një ecuri e tillë e bën atë të mos heqë dorë nga vendi i parë deri në fund të kampionatit. Vllaznia U-16 nën drejtimin e trajnerëve Nefail Zhejani dhe Denis Zmijanej është duke bërë një punë shumë të mirë dhe janë në rrugë të mbarë drejt shpalljes kampion këtë sezon.

 

www.vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al