Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 20 46
2 FL 20 35
3 LA 20 30
4 KU 19 29
5 KA 20 29
6 PA 19 28
7 LU 20 27
8 VL 19 18
9 TE 19 17
10 LU 20 10

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1678
mod_vvisit_counterDje10438
mod_vvisit_counterKete jave23697
mod_vvisit_counterTe gjitha6561455

Vllaznia femra "ritualin" edhe ndaj Skënderbeut, e mund 10-0

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra vazhdon serinë e fitoreve në kampionat teksa në ndeshjen e javës së 13-të, ka arritur të fitojë me rezultatin e thellë 10 me 0 ekipin e Skënderbeut të Korçës. Ndeshja e luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi" është dominuar në të gjitha drejtimet nga vajzat shkodrane që  nuk e kanë patur të vështirë ta fitojnë këtë ndeshje. Golin e parë të takimit e ka shënuar futbollisja më e mirë e këtij ekipi Megi Doçi në minutën e 15-të ndërkohë që në minutat e fundit të pjesës së parë do të ishte sulmuesja tjetër e kuqebluve Uendi Muja që ka shënuar tre gola njëri pas tjetrit. 45 minutat e para në këtë mënyrë do të mbylleshin me shifrat 4 me 0. Në të dytat, do të ishte e njëjta histori. Dyshja Doçi- Muja do të vazhdonte të shënonte dhe në fund të takimit është fiksuar rezultati i përgjithshëm 10 me 0 në favor të Vllaznisë ku Muja ka arritur të shënojë plot 6 gola në këtë takim ndërsa katër të tjerët mbajnë firmën e Doçit. Me këtë fitore ekipi shkodran është ngjitur në kuotën e 39 pikëve me 13 fitore të arritura në po kaq ndeshje të luajtura dhe me një golaverazh të shkëlqyer. Ndërkohë që ka krijuar një diferencë prej pesë pikësh me Apoloninën e vendit të dytë. Po në kuadrin e javës së 13-të edhe dy ekipet e tjera shkodrane pjesmarrëse në këtë kampionat, kanë arritur fitore. Kështu ekipi i Akademisë Ajaks ka fituar në Durrës ndaj Teutës vendase me rezultatin 3 me 2 ndërkohë që Juban Danja ka fituar me rezultatin e thellë 11 me 1 ndaj The Door. Kampionati i tetë kombëtar i futbollit të femrave do edhe pesë javë për të përfunduar megjithatë verdikti kryesor i tij, ai i skuadrës kampione, është thuajse i përfunduar. Vllaznia thjesht pret të kurorëzohet me titullin e katërt kampion rradhazi.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al