mod_vvisit_counterDje5138
mod_vvisit_counterKete jave13589
mod_vvisit_counterTe gjitha5428383

Vllaznia ndal serinë e rezultateve pozitive. Mundet 0-2 në Vlorë

Pas 6 rezultatesh pozitive, kuqeblutë janë ndalur pasditen e sotme në Vlorë nga Flamurtari, pikërisht në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të Superligës. Vendasit kanë fituar me rezultatin 2-0 falë golave të realizuar përkatësisht nga një në çdo pjesë, me Bushiç që ka kaluar ata në avantazh në minutën e 7’ dhe Alvezh që ka shënuar golin e dytë në të 61’.

Nga ana tjetër, dy traversat e Vllaznisë, të regjistruara nga Bardulla dhe Tafili, kanë qenë të pamjaftueshme për të ruajtur serinë e rezultateve pozitive. Përpos tyre, kjo ndeshje ka patur brenda edhe dy raste të dyshimta teksa sulmuesi Hebaj është penguar në mënyrë të parregullt dy herë brenda zonës së kundërshtarit por arbitri luksemburgas që ka drejtuar këtë ndeshje, nuk ka qenë i mendimit për 11-metërsha. Pavarësisht kësaj ndalese, Vllaznia duket e vendosur për të vijuar rrugën e saj për rikthimin sërish në vendin e katërt në renditje.