Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot6854
mod_vvisit_counterDje9913
mod_vvisit_counterKete jave26368
mod_vvisit_counterTe gjitha7741497

"Vllaznia B" mund 3-1 Veleçikun dhe siguron play off-in dy javë para fundit

Shtyp pdf

“Vllaznia B” ka arritur të fitojë edhe në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Veleçikut të Koplikut me rezultatin 3-1 dhe me këtë trepikësh ka siguruar përfundimisht vendin e dytë në renditje, çka I jep asaj mundësinë për të luajtur në play-off. Ndeshja ndaj koplikasve është luajtur pasditen e së dielës në fushën sportive “Reshit Rusi” dhe konsiderohej vendimtare për kuqeblutë e trajnerit Kraja. Në pjesën e parë, pavarësisht rasteve të krijuara, nuk ka patur gol. Madje, Balaj do të humbiste edhe një 11-metërsh për kuqeblutë. Në fillimin e pjesës së dytë, Hallunaj do të kalonte në avantazh Vllazninë B dhe kaq do të mjaftonte që në fushë kjo skuadër të dominonte në të gjitha drejtimet ndaj kundërshtarit. Në minutën e 85-të, Arsen Hajdari do të shënonte edhe golin e dytë dhe të sigurisë ndërkohë që fundin e takimit do të shënonte edhe Arenc Dibra golin e tretë. Në minutat shtesë ndërkohë, Veleçiku do të shënonte golin e nderit me anë të Drabejës. Me këtë fitore, “Vllaznia B” është ngjitur në kuotën e 50 pikëve duke qenë plot 8 pikë larg Vorës së vendit të tretë. Fakti që kanë mbetur edhe dy javë deri në fund të kampionatit, do të thotë se ekipi I dytë I klubit shkodran e ka siguruar përfundimisht këtë vend, I cili siç dihet, e kalon atë në plej-of për të diskutuar pastaj mundësinë e ngjitjes një kategori më lart. Dy javët e mbetura do t’I shërbejnë stafit të këtij ekipi për t’I dhënë mundësinë të gjithë lojtarëve për të luajtur por edhe për të kolauduar mënyrën e të luajturit në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit. “Vllaznia B” tashmë pret të mësojë emrin e kundërshtarit me të cilin do të ndeshet në play-off dhe që do të jetë skuadra e cila renditet e parafundit në grupin e Jugut të kategorisë së parë. Çka do të thotë se rivali I tyre I mundshëm mund të jetë Elbasani ose Sopoti I Librazhdit, megjithatë kjo pak rëndësi ka sepse shkodranët janë të vendosur për ta ngjitur këtë ekip një kategori më lart.

www.vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al