Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot5487
mod_vvisit_counterDje9721
mod_vvisit_counterKete jave15208
mod_vvisit_counterTe gjitha7496284

Vllaznia femra kampione e Shqipërisë për të katërtin vit rradhazi

Shtyp pdf

Sukseset e ekipit të futbollit të femrave të Vllaznisë vazhdojnë. Pasi kanë fituar Kupën e Shqipërisë dy muaj më parë, sot vajzat e skuadrës shkodrane janë kurorëzuar edhe si kampionë të vendit. Me këtë titull, ato e kanë çuar në tetë numrin e trofeve të fituar në këto katër vitet e fundit, duke dominuar në të gjitha drejtimet ndaj kundërshtarëve. Edhe edicioni i sivjetëm ka qenë i tillë dhe titulli kampion ishte siguruar prej dy javësh në fakt, por u zyrtarizua sot pas ndeshjes së fundit të kampionatit. Ajo është luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj ekipit tjetër të Shkodrës, The Door dhe në fund të saj janë fiksuar shifrat 4-0. Autore e golit të parë ka qenë Gjergji, ndërsa më pas, Muja ka shënuar tre golat e tjerë. Në këtë mënyrë, vajzat kuqeblu sigurojnë fitoren e 18-të në po kaq ndeshje të luajtura ndërsa golaverazhi i tyre është fantastik, prej 153 golash të shënuar dhe vetëm 1 i pësuar. Pas përfundimit të ndeshjes, është zhvilluar edhe ceremonia e dorëzimit të medaljeve dhe e kupës për ekipin kampion të këtij sezoni. Në emër të FSHF-së i deleguari për të dorëzuar kupën ka qenë anëtari i komitetit Ekzekutiv Vasil Bici që ka nderuar kampionet e këtij sezoni. Natyrisht momenti i dorëzimit të kupës në duart e kapitenes Uendi Muja ka patur brenda emocionet e veta dhe më pas, vajzat kampione kanë shpëthyer në ovacione. Sigurisht që tashmë ato u mësuan me trofe por megjithatë duket se presidenti Matija nuk ka ndër mend të ndalet këtu, por të vazhdojë edhe në të ardhmen të dominojë në futbollin shqiptar të femrave.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al