Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 16 37
2 FL 16 28
3 LA 16 27
4 KU 16 25
5 PA 16 24
6 KA 16 23
7 LU 16 19
8 VL 16 15
9 TE 16 15
10 LU 16 8

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot6219
mod_vvisit_counterDje6415
mod_vvisit_counterKete jave22679
mod_vvisit_counterTe gjitha6308995

Vllaznia fiton edhe miqësoren e dytë. Mund 1-0 Tërbunin

Shtyp pdf

Pas fitores pak ditë më parë ndaj Kastriotit, ekipi i Vllaznisë ka marrë një tjetër fitore në ndeshjet miqësore të prag-sezonit. Këtë herë ai ka triumfuar me rezultatin 1-0 ndaj Tërbunit. Ndeshja është luajtur pasditen e së mërkurës në fushën sportive "Reshit Rusi" dhe është mbyllur me golin e vetëm të shënuar nga sulmuesi Charles Atsina. 29 vjeçari që ka firmosur për kuqeblutë tre ditë më parë, ka shënuar në pjesën e parë të këtij takimi. Sakaq, me Vllazninë ka debutuar në këtë takim edhe Orelesi ndërkohë që nuk ka luajtur për shkak të një dëmtimi të vogël Hasani. Trajneri Cungu e ka nisur ndeshjen me këtë formacion: Selimaj, Gocaj, Pjeshka, Orelesi, Gurishta, Tafili, Krymi, Kalaja, Lika, Çinari dhe Atsina. Ndërkohë në pjesën e dytë, janë aktivizuar edhe pjesa tjetër e futbollistëvve. Në këtë mënyrë, edhe miqësorja e tretë e Vllaznisë është mbyllur me fitore ashtu siç ka përfunduar edhe ajo me Kastriotin (3-0) ndërkohë që me Laçin është ndarë në barazim (1-1).

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al