Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 9 25
2 KU 9 18
3 FL 9 16
4 KA 9 15
5 LA 9 11
6 PA 9 11
7 TE 9 8
8 LU 9 8
9 VL 9 6
10 LU 9 5

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot4027
mod_vvisit_counterDje6037
mod_vvisit_counterKete jave34282
mod_vvisit_counterTe gjitha5880855

Vllaznia U-19 fiton thellësisht miqësoren me Porton

Shtyp pdf

Në kuadrin e përgatitjeve për ndeshjet e Ligës së Kampioneve dhe për kampionatin e ri, Vllaznia U-19 pasditen e sotme ka zhvilluar një ndeshje miqësore. Përballë saj ka qenë ekipi lezhjan i Portos. Kuqeblutë e
drejtuar nga dyshja e trajnerëve Zmijani- Kola ka dominuar në të gjitha drejtimet ndaj kundërshtarit dhe ka fituar me rezultatin e thellë 8-0. Padyshim që ky ka qenë vetëm një test sepse puna e skuadrës vazhdon për përmirësimin në të gjitha drejtimet. Natyrisht që atë e presin sfida shumë të vështira dhe për këtë arsye, përgatitjet duhet të jenë në shkallën maksimale. Për të ndjekur ndeshjen e sotme miqësore të pranishëm kanë qenë drejtuesit e Akademisë si dhe drejtori sportiv Eugent Zeka. Në ditët e ardhshme, Vllaznia U-19 ka në plan të zhvillojë të tjera ndeshje miqësore me të cilat do të synohet stabilizimi i formacionit bazë por edhe perfeksionimi i skemave taktike të lojës.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al