Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2144
mod_vvisit_counterDje11897
mod_vvisit_counterKete jave2144
mod_vvisit_counterTe gjitha8426525

Vllaznia U-19 nuk arrin të kualifikohet, mundet edhe në ndeshjen e dytë

Shtyp pdf

19 vjeçarët shkodranë nuk ia kanë dalë të vazhdojnë ëndërrën e tyre europiane në "Uefa Youth League". Ata janë mundur 2-4 në ndeshjen e kthimit të luajtur në stadiumin "Loro Boriçi" përballë 2 mijë tifozëve të pranishëm. Takimi ka nisur më mirë për miqtë të cilët kalojnë në avantazh që në minutën e 11-të por Vllaznia U-19 nuk u ndal. Ajo barazoi fillimisht me anë të Pusit në '23 dhe pastaj falë të një autogoli kaloi në epërsi në minutat e fundit të pjesës së parë. Kjo pjesë u mbyll 2-1 dhe kjo krijoi bindjen dhe idenë se rezultati i ndeshjes së parë edhe mund të përmbysej. E dyta nis në sulm për kuqeblutë por pikërisht atëherë kur nuk duhej, ata janë ndëshkuar me golin e dytë dhe ky ka mjaftuar që shpresat e Vllaznia U-19 për kualifikim të marrin fund. Miqtë kanë përfituar nga kjo dhe kjo ka bërë që të shënojnë edhe dy gola të tjerë dhe përfundimisht 4-2. Shkodranët në këtë mënyrë i japin fund kësaj aventure të parë të një ekipi shqiptar në këtë kompeticion të rëndësishëm ndërkombëtar. Por gjithsesi ka qenë një përvojë që ia ka vlejtur.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al