Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1660
mod_vvisit_counterDje11897
mod_vvisit_counterKete jave1660
mod_vvisit_counterTe gjitha8426041

Trajneri Gjoka: Do kërkojmë fitoren ndaj Partizanit

Shtyp pdf

Trajneri i ri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, ka dal në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Partizanin. Gjoka është shprehur i bindur në arritjen e një rezultati pozitiv ndaj të kuqve dhe tregoi edhe një nga ndryshimet në formacionin e Vllaznisë. “Kundërshtari kryesor i kësaj sfide është koha. Gjithsesi mendoj se kemi në dispozicion lojtarë me personalitet në përbërje dhe jemi mbështetur tek lojtarët që kanë më shumë eksperiencë nga kjo situatë që ndodhemi. Kam besim se gjërat do të shkojnë mirë nesër. Duhet të rrisim entuziazmin dhe të arrijmë ti japim çdo lojtari vlerat që ka. Sulmi është më problematik te Vllaznia. Prandaj, ndaj Partizanit, duke parë dëmtimin e Atsinës dhe formën jo të mirë të Ribajt, vendosa që sulmin t’ia besoj Kalajës, duke pasur parasysh cilësitë e tij. Do të kërkojmë me çdo kusht vetëm fitoren ndaj Partizanit. Një 3-pikësh ndaj të kuqve është një oksigjen për ne. Besoj se nesër do të na mbështesë edhe tifozeria shkodrane.” – tha ndër të tjera Gjoka.Takimi Vllaznia – Partizani do të luhet nesër në orën 14:00 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al