Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 25 57
2 KU 25 42
3 LA 25 39
4 FL 25 37
5 LU 25 37
6 PA 25 36
7 KA 25 34
8 VL 25 27
9 TE 25 23
10 LU 25 10

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3828
mod_vvisit_counterDje8796
mod_vvisit_counterKete jave37689
mod_vvisit_counterTe gjitha6757850

Vllaznia femra fiton 3-0 "derbin" ndaj ekipit të AAS

Shtyp pdf

Mesditën e sotme në fushën sportive "Hasaj" është zhvilluar ndeshja e vlefshme për javën e gjashtë të kampionatit kombëtar të futbollit të femrave në mes ekipeve AAS dhe Vllaznia. Takimi i konsideruar si derbi në mes dy ekipeve shkodrane ka patur përgjithësisht rivalitet ndonëse në fund kanë qenë vajzat kuqeblu që kanë fituar me rezultatin 3-0. Në pjesën e parë ka shënuar Esmeralda Franja në minutën e 24-të dhe me këtë gol do të mbyllej ajo. Në fillimin e së dytës ndërkohë, që në minutën e 48-të golin e dytë do ta shënonte Arlinda Gruda dhe tre minuta më vonë do të vinte edhe goli i tretë dhe i fundit i ndeshjes që ka patur për autore sulmuesen Megi Doçi. Vllaznia femra kësisoj merr fitoren e saj të rradhës në kampionat, e pesta për të në po kaq ndeshje të luajtur duke udhëhequr tabelën e renditjes dhe padyshim që po shkon drejt titullit të pestë kampion rradhazi.
© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al