Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 26 60
2 KU 26 45
3 LA 26 42
4 PA 26 39
5 FL 26 37
6 LU 26 37
7 KA 26 34
8 VL 26 27
9 TE 26 26
10 LU 26 10

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2160
mod_vvisit_counterDje7785
mod_vvisit_counterKete jave2160
mod_vvisit_counterTe gjitha6779149

Hap i gabuar i Vllaznisë. Humbet 1-2 ndaj Laçit

Shtyp pdf

Ndeshja e javës së 13-të të Superligës,ajo në mes Vllaznisë dhe Laçit, nuk ka shkuar në mënyrën e duhur për ekipin shkodran. Ndonëse takimi ka filluar ashtu si duhet, duke shënuar shumë shpejt, që në minutat e para me anë të Hasanit, futbollistët shkodranë nuk arritën ta administrojnë siç duhet këtë avantazh dhe në fundin e pjesës së parë, janë ndëshkuar me një 11-metërsh i cili u kthye në gol nga Reginaldo për laçianët. Pjesa e parë kësisoj është mbyllur në barazim 1-1. Në të dytën, futbollistët tanë u hodhën në sulm për të kërkuar medoemos golin e avantazhit por herëpashere gabuan në prapavijë, aq sa në minutat e fundit do të ishte Lushkja që do të shënonte edhe golin e dytë për miqtë. Përfundimisht 2-1 për Laçin. Një humbje që i ka prishur jo pak punë kuqebluve në ecurinë e tyre të mëtejshme në kampionat.
© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al