Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot4712
mod_vvisit_counterDje9182
mod_vvisit_counterKete jave4712
mod_vvisit_counterTe gjitha8024502

Vllaznia femra kalon edhe Kinostudion. Shkon në finale të Kupës

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është skuadra e parë finaliste e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2017-2018. Skuadra kampione dhe fituese e kupës në fuqi, padyshim që konsiderohet pretendentja për fitimin edhe të trofeut të rradhës në futbollin shqiptar të femrave. Në ndeshjen gjysmëfinale, atë të luajtur paraditen e së shtunës në Kamëz, ekipi shkodran i drejtuar nga trajneri Nikolin Leka ka patur përballë Kinostudion. Ndeshja nuk ka patur shumë rivalitet dhe Vllaznia ka fituar me rezultatin 4-1. Në pjesën e parë për të kanë shënuar Doçi dhe Djegsina duke bërë që pjesa e parë të përfundojë me rezultatin 2-0. Në minutat e para të pjesës së dytë kanë ardhur edhe dy gola të tjerë që këtë herë kanë patur për autore Paviçeviç dhe Grudën. Në minutat e fundit ndërkohë ka shënuar një gol por që nuk ka mjaftuar për asgjë. Përfundimisht 4-1 për Vllazninë e cila tashmë do te ndeshet ne finale me ekipin Tirana AS.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al