Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot6739
mod_vvisit_counterDje7740
mod_vvisit_counterKete jave61244
mod_vvisit_counterTe gjitha8017347

Barazim 0-0 në "Loro Boriçi" mes Vllaznisë dhe Partizanit

Shtyp pdf

Vllaznia dhe Partizani jane ndare ne barazim 0-0 ne "Loro Boriçi". Ata kane ndare nga nje pike qe ne fakt nuk ka kenaqur asnjeren.Skuadrat e kane nisur ndeshjen me ato formacione qe kishin deklaruar me perpara dhe bazuar ne to, dukej qarte deshira e tyre jo vetem per te mos humbur por edhe per te tentuar fitoren.

Ne minutat e para eshte Vllaznia qe zoteron mesfushen dhe kerkon te shohe herepashere drejt portes se Hoxhes. Megjithate mungojne rastet e rrezikshme. Sakaq Partizani kerkon te shfrytezoje shpejtesine e Bardhit. Ne minuten e 34-te nje rast i mire per Vllaznine por gjuajtja e Sukajt pritet nga portieri mik.
Pjesa e pare do te mbyllej ne barazim 0-0. Ne te dyten Vllaznia detyrohet te kryeje dy zevendesime pas demtimeve te Berishes e Gocajt. Po ashtu edhe Krymi e Vucaj kanë probleme dëmtimesh dhe kjo bën që ritmi i skuadrës të bjerë disi megjithatë deri në vërshëllimën e fundit të arbitrit Kola, do të kishte tentativa për të shënuar golin e fitores por që nuk ia arriti. Përfundimisht 0-0 por kuqeblutë tregojnë edhe njëherë se po kalojnë momente të mira megjithatë kjo nuk mjafton sepse rezultatet pozitive duhen edhe në ndeshjet e ardhshme.
© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al