Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot4469
mod_vvisit_counterDje8963
mod_vvisit_counterKete jave51234
mod_vvisit_counterTe gjitha8007337

Vllaznia fiton 2-1 ndaj Kukësit dhe rikthehen shpresat e mbijetesës

Shtyp pdf

Rikthehen shpresat e Vllaznise per qendrimin ne Superlige. Ajo ka fituar pasditen e se shtunes 2-1 ndaj Kukesit duke bere qe gara te rihapet pas humbjes se Kamzes ndaj Laçit.Java e fundit e kampionatit kesisoj do te percaktoje çdo gje ne lidhje me qendrimin apo jo te kuqebluve ne kategori. Vllaznia nuk e nisi mire ndeshjen dhe ne minuten e 32-te ka qene Balde ai qe ka shenuar per Kukesin duke e kaluar ne avantazh. Por ne minutat e fundit te pjeses se pare, ndonese Sukaj humbi edhe nje 11-metersh, shkodranet kane shenuar dy gola me ane te Çinarit dhe Kalajes. Ne pjesen e dyte nderkohet rastet nuk kane munguar por nuk ka patur gola te tjere. Nuk kane munguar rastet, madje edhe shtyllat por topi nuk ka perfunduar me ne rrjete.Perfundimisht 2-1 per Vllaznine e cila rikthehet te kete shpresa per qendrimin ne Superlige. Percaktuese tashme do te jete sfida e saj ne Korçe me Skendebeun dhe mbi te gjitha ndeshja e Partizanit ndaj Kamzes.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al