Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot11257
mod_vvisit_counterDje14547
mod_vvisit_counterKete jave83481
mod_vvisit_counterTe gjitha8423741

Vllaznia barazim 1-1 në Burrel në ndeshjen e parë të Kupës

Shtyp pdf

Pasditen e sotme në stadiumin "Liri Ballabani" të Burrelit është luajtur ndeshja e parë e turit të parë të Kupës së Shqipërisë mes skuadrës vendase dhe Vllaznisë. Në fund të 90 minutëshit është sigluar rezultati i barabartë 1-1, rezultat ky që favorizon skuadrën tonë për kalimin në turin e dytë. Por duhet thënë se kuqeblutë kanë qenë shumë pranë fitores, falë golit të shënuar nga sulmuesi Zhunior në '48 por një 11-metërsh shumë i diskutuar i dhënë nga arbitri në minutën e 90-të për vendasit, ka barazuar gjithçka. Trajneri Lika e ka nisur ndeshjen me këtë formacion: Selimaj, Gurishta, Ignat, Marku, Ruqi, Krymi, Tafili, Lika, Hajdari, Bilali, Zhunior. Në pjesën e dytë janë aktivizuar edhe futbollistë të tjerë. Nde3shja e kthimit do të zhvillohet më datë 26 shtator në Shkodër dhe sigurisht që Vllaznia do të kërkojë kualifikimin për më tej në këtë kompeticion.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al