Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 21 45
2 Sk 22 44
3 Pa 21 39
4 Lu 21 28
5 Ti 21 27
6 Vl 22 27
7 Te 22 23
8 Fl 20 20
9 La 21 20
10 Ko 21 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot794
mod_vvisit_counterDje3358
mod_vvisit_counterKete jave4152
mod_vvisit_counterTe gjitha4211751

Vllaznia arrin fitoren e dytë rradhazi. Mund 2-0 Korabin

Shtyp pdf

Vllaznia bën detyrën dhe fiton ndeshjen  e rradhës në kampionat, atë ndaj Korabit me rezultatin 2-0. Me nga një gol të shënuar në secilën pjesë loje nga sulmuesit Elis Bakaj dhe Rubin Hebaj, kuqeblutë kanë mundësi të marrin frymë disi më lehtë dhe ta shohin më me qetësi vazhdimin e garës. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, është dominuar kuqeblutë të cilët ndaj kundërshtarit nuk e kanë vënë asnjëherë në dyshim fitoren dhe në fund kanë marrë një trepikësh me shumë vlerë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Madzar: Objektivi i Vllaznisë ndaj Korabit është vetëm fitorja

Shtyp pdf

Vllaznia po mundohet të lërë pas eliminimin nga Kupa dhe tashmë është e fokusuar totalisht tek ndeshja e nesërme me Korabin për kampionat. Në kampin shkodran ka besim për këtë dhe kjo është demostruar edhe në fjalët e zëvendëstrajnerit të ekipit Aleksandar Madzar. Sot ka qenë rradha e tij për të dalë para gazetarëve në konferencën për shtyp, pikërisht në pragndeshjen me Korabin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia ankesë zyrtare në FSHF për arbitrin Jorgji

Shtyp pdf

Ashtu siç kishim paralajmëruar që mbrëmë, KF Vllaznia natyrisht që nuk do të hiqte nga ndjekja e çështjes së dënimit të arbitrit Enea Jorgji i cili me vendimet e tij përcaktoi fatin e ndeshjes së kupës me Teutën. Për këtë arsye, ditën e sotme klubi shkodran ka dërguar ankesën zyrtare në lidhje me këtë arbitër në Federatën Shqiptare të Futbollit duke kërkuar dënimin e tij për veprimet ndaj skuadrës kuqeblu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-17 humbet me 11-metërsha finalen e Kupës së Shqipërisë

Shtyp pdf

Ekipi U-17 i Akademisë Vllaznia nuk ka arritur t'i shkojë deri në fund Kupës së Shqipërisë duke e fituar trofeun. Në ndeshjen finale të luajtur mesditën e sotme në "Elbasan Arena", ajo është mundur nga Tirana vetëm përmes gjuajtjes së 11-metërshave.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Sot në "Elbasan Arena" finalja e kupës U-17 Vllaznia- Tirana

Shtyp pdf

Sot në orën 13.30 në "Elbasan Arena" do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për grupmoshën U-17. Në finale siç dihet kanë dalë Vllaznia dhe Tirana. Këto janë dy prej ekipeve më të mira edhe në kampionat dhe për këtë arsye, ky është një tregues se në rradhët e tyre ato kanë elementë që spikasin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Gëzuar 98 vjetorin Vllazni!

Shtyp pdf

16 shkurt 1919- 16 shkurt 2017.98 vite më parë,do të krijohej i pari klub në Shqipëri- Vllaznia. Sot ajo ka ditëlindjen. Një përvjetor i cili e gjen këtë skuadër në një moment jo shumë të mirë. Për më tepër, pas një eliminimi në Kupë, eliminim që vjen nga faktorë të tjerë dhe jo nga loja në fushë. Sigurisht që ky përvjetor është momenti për të reflektuar të gjithë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia eliminohet nga Kupa prej Teutës.Fatin e ndeshjes e vendos arbitri Jorgji

Shtyp pdf

Vllaznia "nuk lejohet" të shkojë më tej dhe eliminohet nga Kupa e Shqipërisë. Ajo është mundur me rezultatin 2-0 në Durrës nga Teuta. Rezultat I cili dukshëm është vendosur nga arbitri Enea Jorgji. Një 11-metërsh I turpshëm I dhënë nga ana e tij në minutat e fundit të ndeshjes dhe më pas edhe një tjetër rast shumë I diskutueshëm tek goli I dytë, kanë vendosur fatin e këtij takimi. Ndeshja nisi mirë për Vllazninë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

DEKLARATË PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT "VLLAZNIA"

Shtyp pdf

Klubi I Futbollit Vllaznia është I detyruar të dalë me këtë deklaratë për shtyp pas ndeshjes së sotme Teuta- Vllaznia, e vlefshme për turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë, nisur nga arbitrimi I turpshëm I kryesorit Enea Jorgji.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Drejtuesit e Vllaznisë: Nesër në Durrës kualifikohemi ne!

Shtyp pdf

Rëndësia e ndeshjes së nesërme me Teutën, natyrisht që ka vënë në lëvizje të gjithë në klubin Vllaznia. Objektivi është natyrisht i qartë: kualikimi për në gjysmëfinale. Këtë gjë e dëshirojnë të gjithë megjithatë duhet bërë kujdes. Këtë gjë e kanë deklaruar edhe dy drejtuesit më të lartë të klubit, administratori Astrit Gjyrezi e drejtori sportiv Eugent Zeka e po ashtu edhe trajneri Armando Cungu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al