Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 13 31
2 KA 13 23
3 KU 13 22
4 FL 12 21
5 LA 12 15
6 PA 12 15
7 TE 13 15
8 VL 12 12
9 LU 12 9
10 LU 12 5

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2076
mod_vvisit_counterDje8051
mod_vvisit_counterKete jave10127
mod_vvisit_counterTe gjitha6061339

"Vllaznia B" mund 3-1 Adën dhe forcon pozitat në vendin e dytë

Shtyp pdf

Ecuria pozitive e rezultateve të ekipit Vllaznia B i cili ka fituar edhe sot, në ndeshjen e rradhës, atë të vlefshme për javën e 21-të të kampionatit të kategorisë së dytë. Përballë saj ka qenë ekipi i Adës dhe në fund të takimit është fiksuar rezultati 3-1. Në pamje të parë konsiderohej një ndeshje e lehtë por nuk ka ndodhur kështu. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Ervis Kraja kanë shënuar shumë shpejt. Që në minutën e 7-të Djepaxhia ka kaluar në avantazh ekipin e tij por ai do të zgjaste vetëm 4 minuta. Kjo ngaqë Dibra do të barazonte për velipojakët. Pjesa e parë do të mbyll në barazim 1-1. Në të dytën ka shumë raste shënimi për ekipin tonë megjithatë goli i dytë do të vinte vetëm në minutën e 85-të dhe ka për autor Hajdarin. Ndërkohë në minutën e fundit të ndeshjes, Hallunaj do të shënonte edhe golin e tretë dhe të fundit. Kuqeblutë me këtë trepikësh janë ngjitur në kuotën e 43 pikëve duke qenë tashmë të shkëputur plot 7 pikë nga Vora e vendit të tretë e cila sot ka humbur. Me një diferencë të tillë, duket se Vllaznia B është shumë pranë arritjes së objektivit të zënies së vendit të dytë që e çon atë në play-off.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al