Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot6888
mod_vvisit_counterDje9913
mod_vvisit_counterKete jave26402
mod_vvisit_counterTe gjitha7741531

Vllaznia fiton me rezultat të thellë miqësoren me Petnicën

Shtyp pdf

Ekipi i Vllaznisë pasditen e sotme ka zhvilluar një ndeshje miqësore në Berane ku është duke zhvilluar një periudhë përgatitore. Përballë tij ka qenë ekipi malazez i Petnjicës të cilin e ka mundur me rezultatin e thellë 10-0. Autorë të golave kanë qenë Orelesi (2), Lika (2), Çinari (2), Atsina, Kalaja, Pusi dhe një autogol. Trajneri Cungu e ka nisur ndeshjen me këtë formacion: Sherri, Gocaj, Pjeshka, Orelesi, Gurishta, Tafili, Hasani, Kruja, Vecaj, Lika dhe Atsina. Në pjesën e dytë ndërkohë janë aktivizuar e gjithë pjesa tjetër e futbollistëve të skuadrës, ndër të cilët edhe dy lojtarët e ardhur në provë, Kesinoviç dhe Onuoha të cilët nuk kanë bërë një paraqitje të mirë. Në një prononcim të shkurtër për faqen zyrtare të klubit, trajneri Cungu është shprehur kështu pas ndeshjes: "Kundërshtari që kishim përballë ishte modest. Thjesht kjo miqësore na shërbeu për me u shpreh më lirshëm në fushën e lojës, në mënyrë që të bëjmë lëvizjet e duhura sulmuese dhe për të rregulluar sa më shumë lojën tonë".

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al