Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1412
mod_vvisit_counterDje14547
mod_vvisit_counterKete jave73636
mod_vvisit_counterTe gjitha8413896

Akademia Vllaznia, një fitore dhe një barazim ndaj ekipeve të Internacionalit

Shtyp pdf

Ditën e sotme janë zhvilluar dy ndeshjet e prapambetura të javës së parë të kampionateve kombëtare të moshave, ato në mes ekipeve të Akademisë Vllaznia me ato të Internacionalit. Takimet janë luajtur në Pezë- Helmes të Tiranës dhe ekipi shkodran i 19 vjeçarëve ka arritur të fitojë 3-0 ndërsa ai i 17 vjeçarëve nuk ka shkuar më larg sesa barazimi 0-0. Pavarësisht rasteve të krijuara nga të dy ekipet, ky takim nuk pati gola. Vllaznia U-17 pas dy ndeshjesh të luajtura ndodhet në kuotën e 4 pikëve. Sakaq, më e mirë ka qenë nisja e kampionatit për ekipin e të rinjve. Pas fitores 4-0 në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Laçit, sot ai ka fituar 3-0 ndaj Internacionalit. Golat për ekipin e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani janë shënuar Gruda, Lekaj dhe Qardaku. Përveç tre golave të shënuar, ekipi shkodran ka patur edhe shumë raste të tjera por që nuk janë konkretizuar.Ky ekip kryeson renditjen e kampionatit aktualisht dhe kuptohet që këtë vend do të kërkojë ta mbajë deri në fund.
© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al